"Kot w Tokio" - tajemnicza, rozdzierająca serce opowieść o samotności i poszukiwaniu siebie

czwartek, 13.1.2022 10:05 253 0

Kim jest tajemniczy kot błądzący ulicami tętniącej życiem metropolii?

Demiurgiem, szaleńcem, przewodnikiem, a może duchem miasta, który w niepowtarzalny sposób łączy ze sobą ludzi i zdarzenia? Artystę tatuatora, którego tajemnicza dziewczyna prosi o odtworzenie na plecach mapy Tokio; bezdomnego, samotnie mieszkającego w opuszczonym hotelu; przepracowanego taksówkarza, który nie może się pogodzić z przedwczesną śmiercią żony; mężczyznę uzależnionego od gier komputerowych, marzącego o prawdziwej miłości...

Literacki majstersztyk, w którym pieczołowicie posplątywane postaci, wątki i gatunki tworzą wielobarwny obraz Tokio – miasta, które przyciąga i odpycha, zawsze pozostając nieuchwytne. Nawet dla tytułowego kota.

Powieść ukaże się 9 lutego nakładem Wydawnictwa Znak.

„Przepiękna opowieść o utracie, samotności i nadziei. Nie tylko dla tych, którzy lubią Japonię i koty”.
Joanna Bator

„Znakomity, żywiołowy debiut”
David Mitchell

„Co za powieść!... Porusza, zaskakuje, a chwilami łamie serce”.
„The Guardian”

„Najbardziej niesamowity w Kotcie w Tokio, jest wigor tej prozy – na luzie, ale nie hipsterskiej, ambitnej ale nie pretensjonalnej. To niesamowicie energetyczna, odmładzająca lektura.”
„The Times”

„List miłosny do kultury i literatury japońskiej”.
Rowan Hisayo Buchanan

 

O Autorze:

Nick Bradley – kulturoznawca, który poświęcił swój doktorat postaci kota w kulturze japońskiej. Kot w Tokio, jego pierwszą powieść, nazwano jednym z najważniejszych debiutów 2021 roku i nominowano do Dublin Literary Award i Diverse Book Award. Została przełożona na ponad dziesięć języków.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)