komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 16 lutego 2019

Danuty, Julianny

[FOTO] Znaleźli zaginioną 73-latkę

poniedziałek, 10.9.2018 18:41 , komentarze: 0 , odsłony: 1202
kategorie artykułu:

9 września ok.godz. 16, służby GOPR otrzymały zgłoszenie o zaginięciu 73-letniej mieszkanki Jedliny – Zdroju.  Policję powiadomili opiekunowie kobiety.

Czynnie  poszukiwania prowadziła policja, OSP Głuszyca oraz grupa wałbrzysko – kłodzka  GOPR.

- Wszystkie służby bardzo czynnie włączyły się w akcję, poszukiwaniami  był objęty bardzo szeroki teren, ostatecznie to policja odnalazła zaginioną – mówi Łukasz Pokorski, naczelnik grupy GOPR wałbrzysko – kłodzkiej.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.  73-latka została odnaleziona na Podlesiu, akcja trwała tylko 2,5 godziny. W chwili obecnej nie wiemy jaki jest stan zdrowia mieszkanki Jedliny – Zdroju.  

Uaktualniona informacja z dnia 11 września za KMP Wałbrzychu

Po ponad 4 godzinach od rozpoczęcia akcji poszukiwawczej skrajnie wyczerpana kobieta została odnaleziona przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu kilka kilometrów od domu, w miejscu ustronnym pomiędzy miejscowościami Podlesie i Niedźwiedzica.

W zakończonych sukcesem działaniach udział wzięło kilkudziesięciu policjantów z psem tropiącym, strażacy z OSP Głuszyca z quadem oraz goprowcy z quadami i samochodami terenowymi. Funkcjonariusze znali dane personalne zaginionej kobiety oraz jej rysopis.

Dokładnie przeczesywali każde miejsce w Jedlinie-Zdroju, by ostatecznie poszerzyć swoje działania o sąsiednie miejscowości. Policjanci sprawdzili także pobliskie szpitale, noclegownie oraz domy dla osób bezdomnych, a także powiadomili o osobie zaginionej przewoźników komunikacji miejskiej i prywatnej czy też korporacje taksówkarskie. Informacja przekazana została również zarządcom wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Ostatecznie po około 4 godzinach policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zauważyli skrajnie wyczerpaną 73-latkę w okolicy drogi na łące pomiędzy Podlesiem a Niedźwiedzicą. Kobieta leżała w tym miejscu od dnia poprzedniego i nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Skrajnie wyczerpanej, ale przytomnej kobiecie mundurowi udzielili pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przyjechał na miejsce.

To kolejne pozytywnie zakończone poszukiwania osoby zaginionej. Podziękowania za profesjonalizm należą się wszystkim biorącym udział w działaniach policjantom, strażakom oraz Grupie Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR.

FOTO. DOBA.PL

 

Wasze komentarze


czwartek, 14.2.2019 20:22
czwartek, 14.2.2019 11:19
środa, 13.2.2019 11:31
wtorek, 12.2.2019 09:47
czwartek, 7.2.2019 10:01
5
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele