komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 27 marca 2019

Lidii, Ernesta

[FOTO] Wiemy kto zdobył złotą wazę na Festiwalu Zupy w Jedlinie-Zdroju!

niedziela, 24.6.2018 19:41 , komentarze: 2 , odsłony: 1064
kategorie artykułu:

Za nami kolejna edycja prezentacji kulinarnych, w których do rywalizacji o miano najsmaczniejszej zupy stanęły osoby indywidualne, właściciele restauracji, gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów i zajazdów.

W konkursie ocenianym przez Jury w składzie: Kazimierz Chrapek - przewodniczący, Maja Drapich - członek, Barbara Szeligowska - członek, Paweł Gołębiowski - członek nagrodzono 6 wystawców w dwóch kategoriach. Złotą wazę w kategorii uczestników indywidualnych zdobyła Radosława Stramel-Świteńka za zupę szczawiową. Natomiast w kategorii uczestników instytucjonalnych pierwsze miejsce zajęła Firma Gastronomiczno-Hotelarsko-Handlowo-Usługowa "Stragona" s.c. za kamieniarską polewkę z czerwonej fasoli i krwistej kiszki.

Drugie i trzecie miejsca w kategorii uczestników indywidualnych przyznano Patrycji i Robertowi Kubiakom za warzywno-mięsną zupę z chili oraz Alinie Sikorskiej za zupę wegetariańską - krem paprykowo-pomidorowy. W kategorii uczestników instytucjonalnych drugie i trzecie miejsca zajęli: Zespół Pałacowo-Hotelowy "Jedlinka" za jedliński przysmak serowy i Restauracja "Polskie Smaki" za zupę wykwintną.

             Zwycięzcom gratulujemy a naszych czytelników zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Warto w tym miejscu podkreślić, że unikalny w swojej formie, wzbogacony o elementy rękodzielnicze i wyroby regionalne, Dolnośląski Festiwal Zupy został doceniony przez Dolnośląską Organizację Turystyczną, która uhonorowała imprezę tytułem Najciekawszej Atrakcji Turystycznej Dolnego Śląska w kategorii – Wydarzenie lub Impreza.

 

Wasze komentarze

Fajne zdjęcia!
poniedziałek, 25.06.2018 08:55 autor:
Heniek kulawy z wójkiem teraz przez cały tydzień koryto mają
niedziela, 24.06.2018 21:29 autor: grucha

czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki