komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 24 kwietnia 2019

Horacego, Feliksa

[Foto] Wałbrzych - gmina przyjazna seniorom

wtorek, 22.1.2019 22:37 , komentarze: 0 , odsłony: 628
kategorie artykułu:

Dzisiaj (22.01) odbyła się uroczysta inauguracja programu „Gmina przyjazna seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora”.  Już ponad 110 gmin w całej Polsce otrzymało certyfikat – Gmina przyjazna seniorom.

Wałbrzyscy seniorzy okazując kartę będą mogli korzystać z dodatkowych zniżek u partnerów programu. W chwili obecnej do programu w Wałbrzychu przystąpił Teatr Dramatyczny , Filharmonia Sudecka, Teatr Lalki i Aktora, Muzeum Porcelany, Zamek Książ i Palmiarnia. Lista partnerów nie jest zamknięta i na pewno będzie się powiększała. Dodatkowe zniżki dla seniorów dochodzą nawet do 50% od ceny podstawowej.

- Wałbrzyska Karta Seniora pokazuje, że dostrzegamy i rozumiemy potrzeby wałbrzyskich seniorów. Rozpoczynamy budowę Domu Seniora na ulicy Gen. Andersa i powinniśmy skończyć w październiku, w mieście budujemy mieszkania dostosowane do potrzeb seniorów – powiedział prezydent Wałbrzycha, dr Roman Szełemej.

W chwili obecnej już 500 seniorów wałbrzyskich posiada swoje karty, aby otrzymać kartę należy wypełnić wniosek na stronie internetowej lub w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  w Wałbrzychu przy ul. Jana Kilińskiego 1.

- Senior aktywny, który mniej pozostaje w domu – to senior zdrowy, mniej narażony na choroby. Ja sam zupełnie zmieniłem styl życia po 60 - powiedział dr inż. Marek Pilch ze Stowarzyszenia Manko z Krakowa.

Gmina Wałbrzych podpisując porozumienie o partnerstwie ze Stowarzyszeniem Manko z Krakowa przystąpiła do programu „Gmina przyjazna seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora”. Program Ogólnopolska Karta Seniora jest skierowany do seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia zamieszkałych na terenie całej Polski, w tym mieszkańców gminy Wałbrzych. Każdy senior może otrzymać własną kartę seniora wypełniając formularz zgłoszeniowy. Karta seniora jest bezpłatna i wydawana na czas nieokreślony.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 13 godz temu
czwartek, 18.4.2019 09:11
wtorek, 16.4.2019 00:00
poniedziałek, 15.4.2019 10:14
środa, 10.4.2019 09:36
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele