komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 16 listopada 2018

Gertrudy, Edmunda

[FOTO] VIII Festiwal Nordic Walking za nami

niedziela, 9.9.2018 18:03 , komentarze: 0 , odsłony: 1322
kategorie artykułu:

9 września Leśne Źródło w Sokołowsku wyjątkowo tętniło życiem. Mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego bardzo licznie przybyli by wziąć udział w VIII Festiwalu Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej. Ilość osób chętnych do tego "górskiego spaceru" przerosła i zaskoczyła organizatorów niestety, ale nie wszyscy otrzymali numery startowe... ale dla wszystkich wystarczyło miejsca na wyznaczonych trasach. 

Okazuje się, że chodzenie z kijkami jest coraz bardziej popularne. Organizatorzy przygotowali do przejścia dwie urokliwe trasy, jedna - dla mniej wprawionych wynosiła 5 km, natomiast trasa "dla ambitnych" - 10 km. 

Spacery z kijami po lesie są doskonałą formą spędzania wolnego czasu, bowiem jest to wysiłek fizyczny, który właściwie każdy może podjąć, a udowodnili to uczestnicy festiwalu. Najmłodsza uczestniczka spaceru w Sokołowsku miała 4 miesiące (ale Sofia spacer odbyła na rękach u swojej mamy), natomiast 5 km na własnych nóżkach przeszła 2,5 letnia Marija. Marija od organizatorów festiwalu otrzymała nagrodę specjalną, podobnie jak pan Józef - najstarszy uczestnik ( o wiek publicznie nie pytaliśmy). 

Każdy, kto podjął wyzwanie i pokonał jedną z dwóch przygotowanych tras otrzymał pamiątkowy medal. 

W czasie Festiwalu została wręczona nagroda w wysokości 18 345 zł za zwycięski projekt finansowany z budżetu partycypacyjnego powiatu wałbrzyskiego, którą otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieroszowie. Dzięki realizacji projektu OSP w Mieroszowie doposażone zostanie w sprzęt ratowniczy. Gratulujemy mieszkańcom gminy Mieroszów, bo to tylko dzięki ich aktywności ten projekt zwyciężył. 

Wśród uczestników VIII Festiwalu Nordic Walking przedstawiciele organizatorów: starosta - Jacek Cichura, wicestarosta - Krzysztof Kwiatkowski, członek zarządu powiatu - Stanisław Janor, radny - Andrzej Lipiński oraz prezes zarządu Sanatoria Dolnośląskie sp.zo.o - Barbara Grzegorczyk wręczali nagrody. Nagród było bardzo wiele, a wśród nich: kubki termiczne, ręczniki, parasolki, maty do jogi, piłki do ćwiczeń, liczniki kilometrów do rowerów, plecaki, piłki, suszarki do włosów, sprzęt RTG oraz to, czego nie mogło zabraknąć ... kijki do nordic walking. 

Zapraszamy na relację fotograficzną szczególnie tych, którzy w tym roku nie dotarli do Leśnego Źródła - zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy. Do zobaczenia za rok. 

 

Wasze komentarze


wczoraj, 21 godz temu
środa, 14.11.2018 09:04
czwartek, 8.11.2018 13:07
wtorek, 6.11.2018 15:29
2
wtorek, 6.11.2018 19:40
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
części Samsung