komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 25 marca 2019

Marioli, Wieczyslawa

[Foto] Tłusty Czwartek = Babski Comber!

czwartek, 28.2.2019 22:57 , komentarze: 2 , odsłony: 1888
kategorie artykułu:

Tradycyjnie, po raz 24 w Tłusty Czwartek w CK-K Witold w Boguszowie odbył się Babski Comber czyli babska biesiada. 

"W dzień nie szukaj gwiazd, one nocą są ..." - brzmią słowa bardzo popularnej piosenki, gwiazdy "filmu" pojawiły się w Gorcach, bowiem tegoroczne spotkanie to ... "Gala Oskarowa". Przybyłe panie witali "zza płotu" Kargul i Pawlak, a potem mogły stąpać po czerwonym dywanie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle "ścianki oskarowej". Była foto buka, liczne plakaty, postacie filmowe. Nie zabrakło Kleopatry, Lary Croft, Edwardy Nożycorękiej  i ..... Ferdynanda Kiepskiego oraz wielu innych. Prawdziwe Hollywood!

Panie, które po raz pierwszy uczestniczyły w tej biesiadzie musiały złożyć przyrzeczenie, w którym obiecały, że "1. Tańczyć będziemy do upadłego; 2. Słuchać będziemy prowadzącego; 3. O dobry humor swój i innych będziemy dbać; 4. Rozkazy słusznie będziemy wypełniać; 5. Śpiewać donośnie będziemy i pokale z piwem wzniesiemy; 6. Za żadne żarty się nie obrazimy; 7. O swoich stopniach i tytułach zapomnimy; 8. To co na Combrze zostawimy w sercu; 9. spotkamy się za rok w tym samym miejscu". Po złożonym przyrzeczeniu "nowicjuszki" odtańczyły "Baby shark" i mogły wrócić na swoje miejsca, "Skoro grzecznie się słuchacie; Kufel piwa przechylacie". 

Dla tych, którzy nie podporządkowali się "regulaminowi Combra" - czekały kary. Za spóźnienie, za spożywanie napoi czy jedzenia  bez "pozwolenia" i inne "przewinienia"czekały kary tj. zamknięcie w dyby, biczowanie, wypicie soku malinowego, poddanie się razom "dupochasta" czy zamknięcie w "sarkofagu". 

Tradycyjnie na imprezie nie zabrakło wspólnego śpiewania (przygotowane zostały śpiewniki), konkursów, qiuzów, smacznego jedzenia, programu artystycznego oraz ... piwa. Nieliczni panowie zaproszeni na biesiadę ... nie mieli "łatwego życia". 

Do zobaczenia za rok !

Zapraszamy do fotorelacji, która chociaż w części może oddać atmosferę XXIV Combrowej Biesiady. 

 

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki