komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 24 marca 2019

Marka, Gabriela

[Foto] Pożar na ul. Sienkiewicza w Boguszowie

piątek, 22.2.2019 12:33 , komentarze: 0 , odsłony: 1012
kategorie artykułu:

21 lutego na ul. Sienkiewicza wybuch pożar. Dym wydobywał się z poziomu pierwszego piętra. Na miejsce przybyło aż 5 jednostek straży pożarnej, aby ugasić – testując lance gaśnicze palący się komin.

W ćwiczeniach zorganizowanych z inicjatywy OSP Boguszów wzięły udział jednostki: JRG-1 i JRG-2 Wałbrzych, a także OSP Czarny Bór i OSP Witków.

- Ćwiczenia polegały na pokazie innowacyjnego sprzętu gaśniczego – lanc gaśnicowych – mówi Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu.

Dlaczego lance?
Przedstawiciel firmy twierdzi, że:  szklanką wody możemy ugasić komin, a płonący samochód to tylko 100 litrów wody
Innowacyjne rozwiązanie polega na gaszeniu pożarów nie wodą, a mgłą, która w bardzo szybko chłodzi i odcina ogień. Praca strażaków dzięki zastosowaniu strumienia mgłowego szczególnie w gaszeniu pożarów w zamkniętych pomieszczeniach staje się bezpieczniejsza. Mgła chłodzi pomieszczenie. Podczas ćwiczeń strażacy z OSP Boguszów sprawdzali na bieżąco temperaturę i okazało się, że po użyciu tego innowacyjnego sprzętu w ciągu zaledwie 10 sekund temperatura z 500 stopni spadła do 150.
 -Sprzęt jest naprawdę innowacyjny. Dzięki użyciu go czas całej akcji znacznie się skraca, zużycie wody jest dużo mniejsze. Jedno podanie wody lancą to tylko 0,2 litra. Producent zostawił nam do dalszego testowania prądownicę mgłową i lance przebiciową, które będziemy mogli wykorzystać w akcjach - mówi Emil Stroisz Naczelnik OSP Boguszów.

 

 

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele