komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 21 września 2018

Jonasza, Mateusza

[FOTO] Pożar lasu

środa, 12.9.2018 13:29 , komentarze: 2 , odsłony: 1184
kategorie artykułu:

- Około godziny 2:00 w nocy (12.09. br.) otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze. Strażacy od razu przybyli na miejsce tego zdarzenia i zobaczyli, że tylko i wyłącznie od strony Jedliny jest dojazd – mówi oficer prasowy kpt. Tomasz Kwiatkowski.

Strażacy rozpoczęli działania gaśnicze od ulicy Kamienieckiej w Jedlinie bo okazało się, że istnieje możliwość poprowadzenia linii gaśniczych, natomiast od strony Wałbrzycha było to niemożliwe. Na przełęczy Szybkiej zostały ustawione urządzenia gaśnicze, które bezpośrednio doprowadzają wodę do miejsc objętych pożarem.

- W chwili obecnej pracuje 10 zastępów, ochotnicze straże pożarne z Głuszycy, Jaczkowa i Boguszowa, wspierają nas dodatkowo samoloty gaśnicze - mówi oficer prasowy kpt. Tomasz Kwiatkowski.

Woda transportowana jest na wysokość 703m n.p.m. dostarczana jest „mniejszymi samochodami” do cysterny, a następnie po ciśnieniem 13 atmosfer tłoczona na szczyt.

W chwili obecnej trwa dogaszanie pożaru, ale wiatr i słoneczna pogoda sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia, tym bardziej, że ściółka leśna jest bardzo sucha.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, spłonęło około 1,5 hektara lasu.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 8 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
środa, 19.9.2018 15:54
środa, 19.9.2018 14:44
części Samsung
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki