komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 20 lutego 2019

Leona, Ludomira

[FOTO] Pożar lasu

środa, 12.9.2018 13:29 , komentarze: 2 , odsłony: 2015
kategorie artykułu:

- Około godziny 2:00 w nocy (12.09. br.) otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze. Strażacy od razu przybyli na miejsce tego zdarzenia i zobaczyli, że tylko i wyłącznie od strony Jedliny jest dojazd – mówi oficer prasowy kpt. Tomasz Kwiatkowski.

Strażacy rozpoczęli działania gaśnicze od ulicy Kamienieckiej w Jedlinie bo okazało się, że istnieje możliwość poprowadzenia linii gaśniczych, natomiast od strony Wałbrzycha było to niemożliwe. Na przełęczy Szybkiej zostały ustawione urządzenia gaśnicze, które bezpośrednio doprowadzają wodę do miejsc objętych pożarem.

- W chwili obecnej pracuje 10 zastępów, ochotnicze straże pożarne z Głuszycy, Jaczkowa i Boguszowa, wspierają nas dodatkowo samoloty gaśnicze - mówi oficer prasowy kpt. Tomasz Kwiatkowski.

Woda transportowana jest na wysokość 703m n.p.m. dostarczana jest „mniejszymi samochodami” do cysterny, a następnie po ciśnieniem 13 atmosfer tłoczona na szczyt.

W chwili obecnej trwa dogaszanie pożaru, ale wiatr i słoneczna pogoda sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia, tym bardziej, że ściółka leśna jest bardzo sucha.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, spłonęło około 1,5 hektara lasu.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 6 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
dzisiaj, 7 godz temu
dzisiaj, 7 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork