komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 24 kwietnia 2019

Horacego, Feliksa

[Foto] Nowe wnętrza biblioteki w Głuszycy

wtorek, 15.1.2019 17:09 , komentarze: 2 , odsłony: 1521
kategorie artykułu:

Dzisiaj (15.01) odbyło się spotkanie podsumowujące zakończenie prac remontowych w ramach projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy”. W nowoczesnych wnętrzach na razie jest pusto, ale jak mów burmistrz Głuszycy, Roman Głód:

- Teraz trzeba się zająć wyposażeniem sal. Już otrzymaliśmy część wyposażenia – stoły i krzesła, będą nowe regały, meble. Chcemy aby osoby które będą korzystały z tego obiektu weszły do nowoczesnego i przyjaznego otoczenia, tak aby chcieli tu przebywać, a nie tylko wejść by wypożyczyć książkę. Mamy w planach czytelnię letnią – tak jak to było kiedyś. A do tego mamy dobre nowe informacje z Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, otrzymaliśmy pieniądze na remont świetlicy w Głuszycy Górnej.

Zakres prac remontowych obejmował: remont i modernizację pomieszczeń oraz korytarzy w części budynku CK-MBP wraz z remontem i modernizacją pomieszczeń sanitarnych, a także z przebudową strefy wejścia. Został wybudowany podjazd dla osób niepełnosprawnych. Wymianie i renowacji poddane  zostały także stolarka okienna i drzwiowa. Przeprowadzono również wymiany instalacji: C.O., elektrycznej i teleinformatycznej.

-Jak wszedłem przed remontem, obiekt był w „zaniedbanym stanie”. Nie był przystosowany dla osób niepełnosprawnych, nie było instalacji teleinformatycznej, pomieszczenia nie były ergonomiczne. Myślę, że teraz ten obiekt będzie dobrze służył mieszkańcom, a przy okazji dzięki zmianie oświetlenia i stolarki koszty utrzymania powinny się zmniejszyć - powiedział projektant, Jacek Brzozowski.

Środki na remont i modernizację głuszyckiego Centrum Kultury pozyskane zostały w ramach programu „Infrastruktura Domów Kultury” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przyznał dotację dla Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy w wysokości 285.000 zł.” Realizację projektu wsparła gmina Głuszyca wkładem  własnym, wynoszącym 71.250 zł.

- W ramach projektu proponujemy naszym czytelnikom możliwość korzystania z czytelni internetowej. Nasza biblioteka składa się z wypożyczalni głównej i działu dziecięcego, a do tego będzie możliwość korzystania z komputerów – powiedziała p.o. dyrektor CK-MBP, Sabina Jelewska.

Celem programu, którym zarządza Narodowe Centrum Kultury, jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 12 godz temu
czwartek, 18.4.2019 09:11
wtorek, 16.4.2019 00:00
poniedziałek, 15.4.2019 10:14
środa, 10.4.2019 09:36
Praca na GoWork
Praca na GoWork
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz