komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 21 marca 2019

Lubomira, Benedykta

[Foto] Nabór wniosków do 192 Mieszkań Plus w Wałbrzychu

wtorek, 18.12.2018 16:14 , komentarze: 0 , odsłony: 1438
kategorie artykułu:

192 mieszkania wykończone „pod klucz” czekają na swoich lokatorów przy ul. Husarskiej w Wałbrzychu.

- Już dzisiaj rusza nabór wniosków dla najemców mieszkań wybudowanych w ramach programu rządowego „Mieszkanie Plus” i potrwa do końca stycznia. Bardzo się cieszę, że dziś będę mógł pokazać mieszkania, które czekają na tych co złożą wniosek, spełnią kryteria dochodowe i społeczne. Preferujemy młode rodziny z dziećmi, seniorów oddających duże mieszkania i oczywiście tych, którzy muszą znaleźć mieszkania z budynków rozbieranych ze względu na szkody górnicze. Jest to historyczna chwila i jestem przekonany, że nabór wniosków będzie szybki – mówił prezydent dr Roman Szełemej.

Wśród 192 mieszkań są trzypokojowe o powierzchni 74 metrów kwadratowych, dwupokojowe – 47 metrowe oraz „kawalerki” -35 metrowe. W każdym budynku są mieszkania przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

 

 - Wałbrzych jest kolejną po Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie i Gdyni lokalizacją, w której rusza rekrutacja przyszłych najemców. Mieszkanie Plus w Wałbrzychu to znakomita lokalizacja, dobry standard, niższy niż rynkowy czynsz, mieszkania na wynajem i z opcją stopniowego dochodzenia do własności.  Biorąc pod uwagę dużą skalę potrzeb, wierzę, że nasza oferta spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców tego miasta. Startujemy z naborem, dzięki któremu blisko 200 rodzin zyska komfortowy i bezpieczny dach nad głową – powiedział Piotr Mechecki, PFR Nieruchomości S.A.

O lokal z programu Mieszkanie Plus w Wałbrzychu może ubiegać się każdy, niezależnie od wieku i sytuacji rodzinnej. Podstawowym kryterium naboru jest tzw. zdolność czynszowa najemców, rozumiana jako możliwości finansowe rodziny pod kątem terminowego opłacania czynszu za mieszkanie o określonym metrażu. Rekrutacja będzie się opierać także o kryteria społeczne przyjęte przez samorząd. Katalog zasad pierwszeństwa oraz ich ocena punktowa  zostały określone w uchwale Rady Miejskiej Wałbrzycha. Grupą najbardziej preferowaną będą młodzi mieszkańcy.

By ubiegać się o Mieszkanie Plus w Wałbrzychu należy złożyć wniosek w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Na stronie internetowej www.mieszkaniepluswalbrzych.pl znajduje się opis inwestycji,  rodzaje zawieranych umów, wysokość stawek czynszu, a także kalkulatory, dzięki którym można sprawdzić swoją zdolność czynszową. Do pobrania jest również komplet niezbędnych w procesie rekrutacji dokumentów. Nabór wniosków potrwa do 31 stycznia 2019 roku.Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy na Dolnym Śląsku nabór wniosków na mieszkania w ramach tego programu.

 

 

Wasze komentarze


wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
środa, 13.3.2019 09:24
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele