komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

[FOTO] Jubileuszowa edycja Półmaratonu Wałbrzyskiego przed nami

poniedziałek, 12.8.2019 13:56 , komentarze: 0 , odsłony: 619
kategorie artykułu:

Przed nami 20. edycja Półmaratonu Wałbrzyskiego. W tym roku na starcie zmagań stanie ponad trzy tysiące osób. Nie zabraknie także nowości jeśli chodzi o samą trasę a z zapowiedzi prezydenta miasta wynika, że będzie to pierwsza edycja, w której ograniczone zostanie do minimum zużycie plastiku.

Pierwszą nowością, o której opowiedział prezydent Roman Szełemej w trakcie konferencji prasowej, jest mała modyfikacja trasy ze względu na trwającą właśnie budowę obwodnicy. 

- Uspokajamy jednak wszystkich uczestników: morderczy podbieg na Piłsudskiego oraz ten na ulicy Sikorskiego zostają. Już dziś pragnę zaprosić wszystkich na sobotę, 17 sierpnia na Plac Magistracki gdzie pod chmurką zostanie wyświetlony znakomity film "Maratończyk" - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

W związku z tym, że władze miasta już od jakiegoś czasu wprowadzają ograniczenia związane ze zużyciem plastiku, także podczas półmaratonu, nie będzie plastikowych butelek a biegacze w swoich torbach nie znajdą ulotek papierowych.

- Jest to dla nas spore wyzwanie, bo jak wiadomo, producenci masowo sprzedają wodę w butelkach plastikowych, ale daliśmy radę. Wypowiadamy też wojnę cukrowi, który dodawany jest do wszystkiego. Chcemy w ten sposób edukować społeczeństwo- dodał prezydent Szełemej.

Niezmiennie, wzorem lat ubiegłych, wszyscy uczestnicy będą brali udział w losowaniu nagrody głównej, czyli ufundowanego przez firmę Toyota samochodu oraz sprzętów AGD i RTV. Na zwycięzcę czeka także nagroda finansowa.

- Od lat jesteśmy partnerem tytularnym tego biegu a od jakiegoś czasu wprowadzamy zasadę zapewnienia każdemu człowiekowi jak największego zakresu ruchu. Dlatego staliśmy się partnerem olimpiady i paraolimpiady sportowej - mówili przedstawiciele firmy.

Jak zapewniał organizator półmaratonu, w tym roku na uczestników czekać będą nowe medale oraz koszulki. A to wszystko w związku z 20. jubileuszem pierwszej edycji biegu ulicami Wałbrzycha, która już n a stałe wpisał się  kalendarz miejskich imprez. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilka tysięcy osób, nie tylko z całej Polski, ale i ze świata.

Garść informacji praktycznych

Start (o godz.11) i meta rywalizacji usytuowane są w Rynku. Dystans wyniesie 21,0975 km. 

Odbiór pakietów startowych w 16 sierpnia 2019 r. możliwy będzie w Salonie samochodowym TOYOTA Nowakowski - Bielany Wrocławskie od godz. 15.00 do 19.00. W przeddzień i w dniu zawodów zgłoszenia i odbiór pakietów w biurze zawodów na Hali Lekkoatletycznej przy ul. Chopina 1. Biuro czynne: w sobotę 17 sierpnia od 16:00-20:00 i w niedzielę 18 sierpnia od 7:00-10:00.

Mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami  w ruchu. Wprowadzone zostaną także zmiany w komunikacji miejskiej: KLIKNIJ

Zamknięcie ulic planowane jest na godz. 9:00, z wyjątkiem ul. Sikorskiego, gdzie zmiany w organizacji ruchu wystąpią już od godzin wczesnoporannych (ruch odbywać się będzie wyłącznie zachodnią częścią drogi).

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 09:27
poniedziałek, 3.8.2020 09:32
piątek, 31.7.2020 09:47
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz