komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 22 sierpnia 2018

Cezarego, Tymoteusza

[FOTO] Festiwal Ciasta i Kawy

niedziela, 5.8.2018 17:36 , komentarze: 0 , odsłony: 1878
kategorie artykułu:

Właśnie zakończyła się tegoroczna edycja Festiwalu Ciasta i Kawy w Jedlinie – Zdroju. Do konkursu zostało zgłoszonych 26 ciast, a więc jury nie miało prostego zadania.  Każdy, kto przybył na Plac Zdrojowy miał okazję spróbować wspaniałych wypieków, a przy okazji wesprzeć akcję „Pomoc dla Dorotki”, „dla małej dziewczynki z dużymi problemami” – jak powiedział Leszek Orpel, burmistrz miasta. 

Niewątpliwą atrakcją były pokazy baristy – Mateusza Żmudzińskiego, który nie tylko zajmuje się parzeniem najwspanialszej kawy, ale także jej wypalaniem. Od 10 lat kawa stała się jego pasją i życiem, jest dwukrotnym laureatem prestiżowego konkursu dla basistów Pro- Infuza, w kategorii Latte Art (‘’malowanie’’ mlekiem) zdobył  II i III miejsce. 

Organizatorzy festiwalu przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci, a lokalni restauratorzy specjalną ofertę ciast, deserów i kawy. Czas na ogłoszenie wyników był wypełniony tańcem i muzyką młodzieżowego zespołu folklorystycznego „Ciobanasul”  din Radauti z Rumunii, czyli „Pastuszek”. 

Po długich obradach jury wybrało trzy najlepsze w tegorocznej edycji Festiwalu Ciasta i Kawy wypieki. Pierwsze miejsce zajęła pani Barbara Szczepanek za wspaniały „Biszkopt ze słonecznikiem”, drugie miejsce podbiła podniebienia jury  „Truskawkowa chmurka” pani Sławomiry Sramel , a z kolei na trzecim miejscu znalazł się „Kawuś” pani Haliny Stanek

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do fotorelacji . Do zobaczenia za rok na najsmaczniejszym festiwalu w regionie.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
poniedziałek, 20.8.2018 10:10
poniedziałek, 20.8.2018 11:02
poniedziałek, 20.8.2018 10:29
piątek, 17.8.2018 11:18
czwartek, 16.8.2018 21:39
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
części Samsung
przewozy międzynarodowe piątka bus
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele