[FOTO] Dolnośląski Ruch Samorządowy

środa, 12.10.2016 10:38 1440 0

W budynku Starej Giełdy przy pl. Solnym 11 października odbyła się konferencja, w której brali udział Rafał Dudkiewicz Prezydent Wrocławia oraz Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Dolnośląski Ruch Samorządowy to nowa inicjatywa, o której opowiedzieli podczas konferencji jej liderzy. 

- Wczoraj odbyło się spotkanie założycielskie, w którym uczestniczyło prawie 50 osób. Jestem głęboko przekonany, że to nasze ugrupowanie będzie się rozrastało. Przede wszystkim jako doświadczeni samorządowcy wiążemy olbrzymie nadzieje z tym ruchem, że będzie to bardzo poważny gracz, jeżeli chodzi o wybory samorządowe, również chcemy wystawić listy do powiatów - mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

- Pan marszałek został szefem stowarzyszenia, jest powołany zarząd, Jerzy Michalak oraz ja, zajmiemy się kwestią rady programowej. Chcemy raz jeszcze pokazać, o co nam chodzi. Jak powinien w dalszym ciągu rozwijać się Dolny Śląsk, co jest dla nas najistotniejsze. Stopniowo będziemy "wykładać karty" i opowiadać dolnoślązakom o tym, w jakim kierunku powinniśmy jako jeden z najważniejszych regionów w Polsce maszerować. Dopuszczamy różnego rodzaju warianty. Będzie także szyldem, który będzie związanym z wyborami regionalnymi, to  będzie szyld naszego stowarzyszenia. Jak będzie we Wrocławiu tutaj jeszcze nie wiem, nie ma żadnej decyzji. Na pewno to, co stanie się we Wrocławiu z moim udziałem, będzie w bardzo bliskiej współpracy i porozumieniu ze stowarzyszeniem, natomiast jaki to będzie szyld, tego jeszcze nie wiem. My jesteśmy bardzo otwarci, interesują nas wybory regionalne, bardzo chętnie pomożemy w zaangażowaniu w poszczególnych miejscowościach - mówi Rafał Dudkiewicz, Prezydent Wrocławia.

- Mają trzy warianty: albo będą startować z własnych wariantów, albo z naszym wsparciem, albo pod naszym szyldem. Tu w tej chwili nie chcemy absolutnie narzucać, ale ten ruch też jest odpowiedzią na zbytnie upartyjnienie samorządów wszystkich szczebli nie tylko regionalnych, ale powiatowych i gminnych - mówi Cezary Przybylski

 Foto.: Wojciech Bolesta - Doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)