[FOTO] Basket nie dał rady Złotoryi

sobota, 20.1.2018 22:34 1521 0

Koszykarze Basketu od początku spotkania grali bardzo bojaźliwie. Brak skuteczności pod koszem rywala zemścił się na tablicy wyników. Rywale bezlitośnie wykorzystali słabość gospodarzy.

W pierwszych dziesięciu minutach obie drużyny badały swoje możliwości. Goście sprawiali jednak wrażenie drużyny bardziej zdyscyplinowanej taktycznie.  Remis w pierwszej kwarcie nie zwiastował też takich problemów zawodników Basketu w drugiej odsłonie.

Zaczęło się od kilku strat pod koszem gości. Ci szybko odskoczyli na 10 punktów. Przewaga nie wyglądała na stratę nie do odrobienia. Gospodarzom brakowało jednak skuteczności, a chwilami również zaangażowania w grę. Rio Złotoryja wygrywa drugą kwartę 20:10.

Kolejne części meczu nie zmieniły obrazu gry. Basket z olbrzymim trudem zdobywał punkty. Brak skuteczności pogłębiony został słabą liczbą zbiórek. Tablice z obu stron opanowali zawodnicy w ciemnych strojach. Mądra gra pozwoliła im utrzymać wynik do końca zawodów. Porażka Szczawna mocno skomplikowała drużynie sytuację w ligowej tabeli. Na dwie kolejki przed końcem, zawodnicy Basketu potrzebują przynajmniej jednej wygranej y dalej liczyć się w walce o awans do II ligi.

Basket Szczawno-Zdrój - Rio Team Złotoryja 64:77 (18:18, 10:20, 21:23, 15:16)