"Clothes sharing – niech ubrania podróżują" już działa w Jedlinie-Zdroju

piątek, 21.5.2021 12:01 442 0

Nadawanie przedmiotom i rzeczom drugiego życia, dzielenia się ich nadmiarem, nabiera ostatnio w Polsce większego znaczenia i popularności. Kilka lat wstecz władze Jedliny-Zdroju zainspirowała  inicjatywa Foodsharingu i powstała pierwsza w powiecie wałbrzyskim lodówka społeczna. Dziś tym śladem podążają okoliczne miejscowości jak Szczawno-Zdrój czy Wałbrzych. Jednak dzielenie się nadmiarem żywności oraz wdrożenie zasady "podziel się i poczęstuj” nie przyjęło się w tej miejscowości. Przestrzeń społeczna była niewykorzystana, a z czasem zaczęła służyć jako miejsce schadzek lokalnych amatorów trunków.

Teraz nadano tej przestrzeni drugie życie, nowy wymiar. Clothes sharing to miejsce, gdzie zarówno można oddać odzież, jak i wybrać coś ciekawego dla siebie. Inicjatorzy akcji wierzą, że mieszkańcy potraktują inicjatywę rozsądnie, oddając rzeczy w dobrym stanie, czyste, które będą służyć innym przez kolejne lata. Chcą też, aby ta przestrzeń nie była traktowana jednostronnie przez mieszkańców, jako miejsce pozbycia się niepotrzebnych mocno zużytych, zniszczonych, nie nadających się do wtórnego użytku rzeczy. Przypominamy, że temu służy PSZOK bądź kontenery PCK wystawione przy ul. Noworudzkiej.

Zadbajmy o utrzymanie porządku w oddawanej przestrzeni, postarajmy się by odzież była schludnie poukładana bądź rozwieszona. Warto podzielić się również wieszakiem. Nadmiar odzieży można przekazać pracownikom socjalnym, którzy codziennie będą dbali uzupełnianie Clothes sharingu.

Clothes sharing znajduje się przy ul. Piastowskiej 11 w Jedlinie-Zdroju.

źródło: UM Jedlina-Zdrój

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz