komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 21 września 2018

Jonasza, Mateusza

"Bezpieczna droga do szkoły" - podsumowanie drugiego tygodnia

piątek, 14.9.2018 08:45 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Kończy się drugi tydzień roku szkolnego, a wraz z nim kontynuowana jest akcja policyjna „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie działań funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego odwiedzają znajdujące się w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim placówki oświatowe, uświadamiając najmłodszych w jaki sposób bezpiecznie chodzić do szkoły i z niej wracać.

Mundurowi opowiadają w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dróg i na jakie niebezpieczeństwa uważać. Podczas spotkań funkcjonariusze omawiają zasady bezpiecznego korzystania z dróg przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Przekazują także informacje nt. przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną oraz te bez sygnalizacji. W trakcie rozmów z dziećmi mundurowi przedstawiają zagadnienia związane z używaniem elementów odblaskowych. Prowadzone są również ćwiczenia praktyczne. 

Przypominamy, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni bezwzględnie stosować się do przepisów. Kierujący powinni zachować szczególną ostrożność przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i nie wjeżdżać za sygnalizator kiedy jest to zabronione. Piesi natomiast w porze od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym mają obowiązek stosować elementy odblaskowe, chyba że poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.  Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni także korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych oraz stosować się do sygnalizacji świetlnej.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 8 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
środa, 19.9.2018 15:54
środa, 19.9.2018 14:44
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
części Samsung
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele