komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 16 lutego 2019

Danuty, Julianny

Akcja prewencyjno-kontrolna na drogach powiatu wałbrzyskiego

piątek, 17.8.2018 11:29 , komentarze: 0 , odsłony: 271
kategorie artykułu:

Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzili dwie akcje prewencyjno-kontrolne. Na drogach naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimami „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze” oraz „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowych czterech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Trzech z nich to rowerzyści. Rekordzista miał 1,62 promila tej substancji w organizmie.

        Foto. Policja Wałbrzyska 

 

W czwartek mundurowi zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących oraz na wykroczenia popełniane przez nich w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Podczas 76 kontroli pojazdów policjanci ujawnili 12 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 2 uczestników ruchu drogowego nie zastosowało się do znaków i sygnałów drogowych, 3 nieprawidłowo zmieniało kierunek jazdy, 1 kierujący nie udzielił pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, a 1 osoba przejechała podwójną linię ciągłą. Funkcjonariusze odebrali także 6 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów.

W tym dniu mundurowi przebadali na zawartość alkoholu 840 uczestników ruchu drogowego. Czterech z nich wsiadło za kierownicę swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. U kierującego rowerem w Golińsku, 60-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, około godziny 14:20 badanie wykazało 1,62 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo tego dnia funkcjonariusze ruchu drogowego w Boguszowie-Gorcach na pl. Odrodzenia zatrzymali 27-letniego mieszkańca tej miejscowości, który jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami.

/KPP Wałbrzych 

 

Wasze komentarze


Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz