komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 24 marca 2018

Marka, Gabriela

Znamy wyniki konkursu – grupa Novy Ruch Teatr poprowadzi Pracownię Komuny Paryskiej 45

poniedziałek, 26.2.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 225
kategorie artykułu:

Poznaliśmy wyniki konkursu na nowego operatora Pracowni Komuny Paryskiej 45 – od marca kulturalną przestrzeń dla mieszkańców Przedmieścia Oławskiego poprowadzi wrocławska grupa Novy Ruch Teatr. Ich zwycięski projekt włączony zostanie w ramy stworzonego przez Strefę Kultury Wrocław programu „Sąsiadujemy”.
Pracownia Komuny Paryskiej 45 – jedna z lokalizacji Strefy Kultury Wrocław – jest przestrzenią dla działań artystycznych i miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonymi artystami oraz animatorami. Celem działalności Pracowni jest integracja lokalnej społeczności, bezpłatne upowszechnianie i zachęcanie mieszkańców do uczestnictwa w kulturze, a także organizacja wydarzeń animacyjno-społecznych. Poszukiwania nowego menedżera trwały do 22 lutego. Zwycięską propozycję przedstawiła grupa Novy Ruch Teatr, która w marcu rozpocznie realizację swojego programu.

Novy Ruch Teatr to jeden z najmłodszych teatrów na wrocławskiej mapie kulturalnej. Założony został przez Agnieszkę Charkot, Agnieszkę Dziewę i Piotra Sorokę, którzy związani są z Wrocławskim Teatrem Pantomimy. Twórcy grupy eksperymentują z różnymi rodzajami ekspresji, od pantomimy po taniec, a w ruchu widzą źródło budowy aktorskiego napięcia. Novy był nominowany do EMOCJI 2016, nagrody Radia Wrocław Kultura oraz do nagrody WARTO 2016, którą przyznaje Gazeta Wyborcza Wrocław. Jest też laureatem plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia.

Nowi opiekunowie Pracowni Komuny Paryskiej 45 zamierzają zaprosić mieszkańców osiedla do działań w „Teatrze Komuny Paryskiej” i stworzenia wspólnego spektaklu. Projekt realizowany będzie w dwóch fazach. Punktem wyjścia do opracowania scenariusza, choreografii i piosenek, będą znane uczestnikom i zasłyszane przez nich historie miejskie, niuanse życia osiedlowego, sytuacja bycia sąsiadem, czyli wszystko to, co pobudza kreatywność i buduje tożsamość grupy w obszarze lokalnym. Od marca, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w szeregu otwartych zajęć w Pracowni – grupa poprowadzi warsztaty (ruchowe, wokalne i scenograficzne), które pobudzą wyobraźnię, pomogą w integracji i zdobyciu lub rozwinięciu umiejętności przydatnych w pracy nad przedstawieniem. Zajęcia skierowane będą do szerokiego grona odbiorców – dzieci, młodzieży, osób aktywnych zawodowo oraz seniorów. Premiera wspólnej realizacji zaplanowana jest na początek wakacji. Druga część roku poświęcona będzie przygotowaniom do nagrania specjalnej płyty z utworami ze spektaklu, a mieszkańcy będą mogli wziąć udział w warsztatach filmowych i fotograficznych. Zajęcia pomogą im też utrwalić umiejętności zdobyte w pierwszej części roku.

Na realizację całorocznego programu nowi menedżerowie otrzymają od Strefy Kultury Wrocław wsparcie finansowe w wysokości 35 tysięcy złotych brutto, do ich dyspozycji oddane zostanie wyposażenie techniczne Pracowni, zostaną też zwolnieni z opłat za czynsz i media. Pełny harmonogram zajęć w Pracowni Komuny Paryskiej 45 zaprezentowany zostanie w marcu. 

 

Wasze komentarze

czwartek, 8.3.2018 08:56
środa, 7.3.2018 09:00
czwartek, 1.3.2018 09:00
poniedziałek, 5.2.2018 18:39
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki