komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

Znakomity rok golfisty Mateusza Gradeckiego

poniedziałek, 9.1.2017 16:14 , komentarze: 0 , odsłony: 867
kategorie artykułu:

Dwa razy na podium, doskonały wynik 65-ciu uderzeń na 18 dołów - Mateusz Gradecki, golfista urodzony w Trzebnicy, ma za sobą udany jesienny sezon golfowego sezonu.

mateuszgradecki.com

Mateusz Gradecki bardzo dobrze zakończył jesienną część golfowego sezonu ligi akademickiej NCAA – dwukrotnie w ciągu miesiąca zajmując miejsce na podium. Podczas rozgrywanego na Hawajach turnieju Warrior Princeville Makai Invitational, pochodzący z Dolnego Śląska polski golfista zajął drugie miejsce, zaliczając pierwszego dnia turnieju najlepszą rundę w czasie całej swojej kariery w lidze akademickiej w USA. Do przejścia wszystkich 18 dołków pola golfowego Makai, położonego w miejscowości Princeville na wyspie Kauai w archipelagu Hawajów, Mateusz potrzebował zaledwie 65 uderzeń, czyli aż 7 poniżej par. W całym turnieju, po 54 dołkach, polski golfista zanotował znakomity wynik 206 (-10). Gradecki udowodnił w ten sposób, że jego kariera rozwija się prawidłowo i będzie w najbliższych latach dostarczał wiele radości i powodów do dumy polskim kibicom.

Zaledwie dwa tygodnie wcześniej podczas turnieju Bank of Tennessee Intercollegiate, którego gospodarzem była drużyna Mateusza, Buccaneers Uniwersytetu East Tennessee, Gradecki zajął drugie miejsce, osiągając wynik łączny 205 uderzeń (czyli 11 uderzeń poniżej par). Był to trzeci najlepszy wynik w całej historii turnieju w Tennessee.

Mateusz Gradecki może zaliczyć 2016 rok do bardzo udanych. Oprócz sukcesów ligowych, reprezentacja Polski z Mateuszem Gradeckim i Adrianem Meronkiem w składzie odniosła historyczny sukces- ósme miejsce Drużynowych Mistrzostw Świata Amatorów w Meksyku wyprzedzając takie golfowe potęgi jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Szwecja czy Szkocja.

Golfowy rok 2017 zacznę w pierwszym tygodniu lutego, od prestiżowego turnieju Jones Cup Invitational, który odbędzie się na południu Georgii. Biorą w nim udział wyłącznie zawodnicy zaproszeni przez organizatorów. W połowie lutego rozpocznę zmagania w wiosennej serii turniejów amerykańskiej ligi NCAA. Między marcem a majem rozegram co najmniej 6 turniejów ligowych. Moim celem jest również zagrać w reprezentacji Europy podczas turnieju Palmer Cup. Najlepsi golfiści z Europy, rywalizujący na co dzień w lidze akademickiej w USA, zagrają w nim przeciwko najlepszym amerykańskim graczom ligi NCAA. Po powrocie do kraju, przemyślę decyzję przejścia na zawodowstwo. Chce znaleźć odpowiedni moment na podjęcie tak ważnej decyzji, lecz gwarantuję że ten moment nadejdzie - jeśli nie w 2017, to na pewno w 2018 roku. Będę również walczył o kwalifikację na zawody rangi Major grając w takich turniejach jak British Amateur czy European Amateur – powiedział Mateusz Gradecki.

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki jest jednym z najlepszych zawodników w historii polskiego golfa. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnica). Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych – studiuje zarządzanie sportem na East Tennesee State University. Gra w uniwersyteckiej drużynie The Buccaneers. W 2016 r. wraz z drużyną uniwersytecką ETSU zwyciężył w konferencji południowej prestiżowej ligi akademickiej NCAA.

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim. Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika. Dominika podobnie jak brat studiuje w USA, reprezentując w golfie Florida State University.

źródło: Wrocław pl

 

Wasze komentarze

czwartek, 22.2.2018 09:00
niedziela, 18.2.2018 12:15
piątek, 9.2.2018 14:37
piątek, 9.2.2018 09:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI