komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

zDolny Ślązak Gimnazjalista odwiedził Uniwersytet Medyczny

piątek, 19.5.2017 09:49 , komentarze: 0 , odsłony: 897
kategorie artykułu:

- Medycyna jest jak magnes - wciąga i trudno się od niej oderwać - tak ostrzegał goszczącego na Uniwersytecie Medycznym Szymona Łagodę rektor uczelni. Gimnazjalista przyjechał na zaproszenie prof. Marka Ziętka.

Szymon Łagoda jest wyjątkowym multimedalistą. Został laureatem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista w aż 6 dziedzinach: biologii, chemii, geografii, języku polskim, historii oraz fizyce. Wraz z tatą zwiedził Uniwersytet Medyczny i spotkał się z Rektorem prof. Markiem Ziętkiem oraz Prorektorem ds. Dydaktyki Piotrem Dzięgielem.

W czasie wizyty na na uczelni odwiedził pracownie histologiczne. Podczas wycieczki po laboratoriach, prowadzonej przez dr Agnieszkę Gomułkiewicz, nie brakowało pytań - zagadnienia z dziedziny medycyny to zdecydowanie konik Szymona.

Gimnazjalista planuje związać swoją przyszłość z medycyną, przede wszystkim dlatego że mógłby wykorzystać w praktyce swoje zainteresowania związane z przyrodą: chemią, biologią, fizyką. Poza odwiedzeniem laboratoriów histologicznych, Szymon Łagoda został oprowadzony przez dr Ryszarda Kacałę po Muzeum Anatomii.

Najważniejszym punktem tego dnia było jednak spotkanie z rektorami w sali senatu. Profesorowie Marek Ziętek i Piotr Dzięgiel rozmawiali z Szymonem o jego zainteresowaniach. Podobnie jak Rektor, Szymon lubi śpiewać i jeździ na nartach.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
wtorek, 20.2.2018 12:00
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche