komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 17 lutego 2018

Aleksego, Zbigniewa

Zatrzymani za kradzieże puszek z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie chorych dzieci

czwartek, 12.10.2017 15:50 , komentarze: 0 , odsłony: 561
kategorie artykułu:

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez policjantów ze Złotoryi, a podejrzanym o liczne kradzieże i włamania do garaży oraz pomieszczeń gospodarczych. Łupem sprawców padły rzeczy, które mogli szybko spieniężyć m.in. elektronarzędzia, zestawy kluczy, prostownik, myjka ciśnieniowa oraz artykuły spożywcze i chemiczne. Mężczyźni ukradli również dwie puszki z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie chorych dzieci. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Nieznani sprawcy dokonali kradzieży sklepowych na terenie Złotoryi na łączną kwotę blisko 3 tysięcy złotych. Wkładali oni do koszyków m.in. kawy różnych marek, pasty do zębów, kapsułki do prania, żele pod prysznic i szampony, po czym nie płacąc za nie, wybiegali ze sklepu. W dwóch sprawcy przypadkach połakomili się również na puszki z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie chorych dzieci.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Wykonali szereg różnego rodzaju czynności i szczegółowo przeanalizowali zgromadzone materiały, co pozwoliło ma ustalenie osób podejrzanych o te przestępstwa. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Złotoryi w wieku 20 i 24 lat. Dalsze działania potwierdziły tylko ustalenia policjantów i pozwoliły na zatrzymanie podejrzanych oraz udowodnienie im kolejnych przestępstw.

Jak się okazało, ci sami sprawcy poprzez wyłamanie drzwi wejściowych dostali się do wnętrza jednego z pomieszczeń gospodarczych oraz garażu na terenie miasta, z których zabrali wszystko, co ich zdaniem miało jakąś wartość. Łupem podejrzanych padły m.in. elektronarzędzia, myjka ciśnieniowa, radioodtwarzacz, miernik cyfrowy, a także przedłużacze i wiele innych rzeczy, które dało się szybko spieniężyć.

Łączne straty pokrzywdzonych powstałe w wyniku przestępczej działalności mężczyzn oszacowano na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za tego typu czyny może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Złotoryi

 

Wasze komentarze

czwartek, 15.2.2018 12:00
środa, 14.2.2018 12:42
wtorek, 13.2.2018 16:22
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche