komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Zatrzymana na lotnisku z fałszywym paszportem

wtorek, 6.6.2017 09:21 , komentarze: 1 , odsłony: 2151
kategorie artykułu:

Dzięki wprowadzeniu zaostrzonych przepisów, dotyczących kontroli granicznej na granicach zewnętrznych strefy Schengen, funkcjonariusze z Placówki SG we Wrocławiu- Strachowicach, zatrzymali obywatelkę Ukrainy, która legitymowała się wyłudzonym węgierskim paszportem.

3 czerwca do kontroli granicznej na przylot samolotu rejsowego z Londynu zgłosiła się kobieta, która do kontroli okazała węgierski paszport. Dokument podróży nie zawierał żadnych śladów fałszerstwa, widniała w nim również fotografia osoby kontrolowanej.

W związku z nowelizacją Kodeksu Granicznego Schengen dokument został sprawdzony w bazach danych. Okazało się, że paszport figurował jako przedmiot podlegający zatrzymaniu w charakterze dowodu w postępowaniu karnym.

W wyniku przeprowadzonych sprawdzeń ustalono, że dokument został uzyskany w wyniku oszustwa na Węgrzech (fałszerstwo intelektualne). Prawdziwą tożsamość cudzoziemki ustalono poprzez weryfikację odcisków palców. Obywatelce Ukrainy został postawiony zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Kobieta przyznała się do zarzucanego czynu i poddała dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres 2 lat. Komendant Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu- Strachowicach zobowiązał cudzoziemkę do powrotu oraz nałożył mandat karny w kwocie 200zł.

Zatrzymanie było możliwe dzięki kontrolom szczegółowym prowadzonym na granicy zewnętrznej UE, gdzie od 7 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące przekraczania granicy zewnętrznej przez obywateli państw członkowskich UE. Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych.

 

Wasze komentarze

Dwieście złotych?
środa, 07.06.2017 20:29 autor:
czwartek, 15.2.2018 14:39
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ