komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Zabezpieczono blisko 100 kilogramów nielegalnego tytoniu

piątek, 19.5.2017 11:18 , komentarze: 0 , odsłony: 574
kategorie artykułu:

Policjanci z Wrocławia zabezpieczyli blisko 100 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze wcześniej ujawnili, że mężczyzna za pośrednictwem jednego z portali internetowych oferuje do sprzedaży duże ilości tytoniu i rozpoczęli ustalenia w tej sprawie.

Działania policjantów doprowadziły udaremnienia zaplanowanej transakcji i zatrzymania podejrzanego. Za przestępstwo karno-skarbowe odpowie on teraz przed sądem, a grozić mu może wysoka grzywna lub kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadząc działania operacyjne ustalili mężczyznę, który oferował do sprzedaży duże ilości tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna ten umieszczał ogłoszenia na jednym z popularnych portali internetowych.

Policjanci podjęli działania w tej sprawie i przerwali ten nielegalny proceder. Przeprowadzili terenie powiatu jaworskiego kontrolę pojazdu, którym poruszał się podejrzany do miejsca na gdzie miał przeprowadzić transakcję. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli worki z nielegalnym tytoniem. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że tytoniu jest blisko 100 kilogramów.

Do wyjaśnienia zatrzymano kierowcę pojazdu, 33-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który za posiadanie i wprowadzanie do obrotu nielegalnego tytoniu odpowie teraz przed sądem.

Straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy w  tej sprawie oszacowano na kwotę 80 tysięcy złotych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za tego typu czyn mężczyźnie grozić może wysoka grzywna lub kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki