komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Zabawki edukacyjne dla malca – kiedy kupować?

środa, 29.11.2017 22:32 , komentarze: 0 , odsłony: 293
kategorie artykułu:

Spodziewacie się dzidziusia? W takim razie, jako rodzice, jesteście z pewnością bardzo szczęśliwi. Taki maluszek, to wiele radości i miłości, ale taż wyzwań, nowych rzeczy i mnóstwa wyrzeczeń. Jednak każdy rodzic, czeka z utęsknieniem na swojego potomka, z którym będzie mógł układać klocki, jeździć na przejażdżki rowerowe czy na ryby.

Zanim się dzidziuś pojawi na świecie, warto co nieco przeczytać o tym, czego potrzebuje taka pociecha oprócz miłości, ciepła, jedzenia i zmiany pieluszek. Bardzo często, oznacza to również zmiany w domu. Podstawową jest dodatkowy pokój, w którym maluszek będzie spał. Trzeba również kupić specjalne nakładki na gniazdka z prądem, osłonki na kable i pościągać wszelkie ciężkie rzeczy z półek, do których może dziecko dostać, kiedy podrośnie.

Kiedy pierwsza zabawka?

Zwykle, kiedy urodzi się maluszek, rodzice chcą mu wszytko kupować. Jest to zrozumiałe, ale często bezcelowe, gdyż najczęściej kupują oni grające zabawki, kolorowe misie oraz rzeczy, których w pierwszych miesiącach życia, dziecko nie będzie w stanie wziąć do rączki. Noworodkowi, który nie skończył jeszcze drugiego tygodnia życia, nie trzeba nic kupować, ponieważ nie rozróżnia on kolorów, a świat jest dla niego chaosem irytujących dźwięków. Wszelkie grzechotki i inne zabawki mniej skomplikowane, kupujemy kiedy maluszek skończy dwa miesiące. Będzie on w stanie wziąć ich do rączki, co prawda nie pogrzechocze, ale uważnie obejrzy. Im dziecko starsze, tym bardziej złożone, kolorowe i skomplikowane zabawki kupujemy. Takie gry możemy znaleźć np. na takiej stronie jak https://babydeco.eu/ oraz w sklepach stacjonarnych.

Gry i zabawki edukacyjne

Bardzo popularne wśród maluchów są miękkie grające książeczki. Najczęściej, po naciśnięciu danego zwierzątka, zaczyna ono wydawać dźwięki. Takie zabawki, sprawiają ogromną frajdę maluszkom. Kiedy są już większe, potrafią nie tylko wymawiać dobrze słowa, ale też zrozumieć podstawowe kwestie, można pomyśleć o zabawkach edukacyjnych. Do najbardziej popularnych należą „memory” oraz zgadywanki. Doskonałą zabawą dla maluszka, jest odkrywanie obrazków i dopasowywanie ich do siebie w pary. Warto przeprowadzać eksperymenty i regularnie sprawdzać jaki poziom trudności będzie odpowiedni dla naszego dziecka.

Artykuł powstał we współpracy z babydeco.eu
https://images.unsplash.com/photo-1453847668862-487637052f8a?ixlib=rb-0.3.5&q=80&fm=jpg&
crop=entropy&cs=tinysrgb&w=1080&fit=max&s=44a7336133ae4bc18a7f79712ab148c8

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
wtorek, 20.2.2018 12:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche