komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Za 100 złotych z powrotem do więzienia

środa, 31.5.2017 15:12 , komentarze: 0 , odsłony: 612
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w rozboju. Ich łupem padły pieniądze, z których okradli pokrzywdzonego stosując wobec niego groźby na jednej z ulic miasta. Po całym zajściu napadnięty mężczyzna otrzymał jeszcze uderzenie butelką w głowę. Na szczęście obrażenia jakich doznał nie zagrażają jego życiu. Wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Obu zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Referatu Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji Wrocław Ołbin zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 38 lat podejrzanych o udział w rozboju. Do zdarzenia doszło przy ul. Rydygiera. Sprawcy przy pomocy gróźb doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności a następnie okradli go z gotówki. Ich łupem padło 100 zł. Dodatkowo, po całym zajściu starszy z nich uderzył mieszkańca Wrocławia w głowę butelką po piwie. Na szczęście obrażenia, jakich doznał pokrzywdzony nie zagrażają jego życiu. Mężczyzna na skutek takiego zachowania sprawcy doznał rozcięcia wargi i złamania zęba.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci w wyniku sprawdzenia okolic miejsca zdarzenia zatrzymali dwóch podejrzanych. Obaj usłyszeli następnie zarzuty udziału w rozboju. Dodatkowo 38 – latek będzie także odpowiadał za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonego. Okazało się również, że był on już w przeszłości karany za tego typu zdarzenia i niedawno wyszedł z zakładu karnego. Wobec niego sąd zdecydował na zastosowanie 3 miesięcznego aresztu jako środka zapobiegawczego. 

Za czyn, o który podejrzani są 23 i 38 - latek, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ