komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Z Wrocławia polecimy na Zanzibar

wtorek, 7.11.2017 19:00 , komentarze: 1 , odsłony: 597
kategorie artykułu:

Z Wrocławia polecimy do jednego z najbardziej egzotycznych miejsc świata – Zanzibaru. Nowy kierunek na ten sezon ogłosiło biuro podróży Itaka. Pierwszy lot zostanie zrealizowany już 7 stycznia 2018 roku. Ruszyła sprzedaż wycieczek.

W jesienno-zimowym rozkładzie wrocławskiego lotniska pojawi się prawdziwie egzotyczny kierunek – Zanzibar. „Wyspa Przypraw” jest częścią Tanzanii i leży 25-50 km od jej wybrzeża. Słynie z białego i drobnego jak puder piasku, koralowych plaż i turkusowej wody, o czym wrocławscy podróżni przekonają się już 7 stycznia 2018 roku.

Wtedy biuro podróży Itaka – które właśnie ogłosiło nowy kierunek czarterowy – zaplanowało tam pierwszy lot. Zanzibar będzie najdalej zlokalizowanym miejscem, do którego dotrzemy bezpośrednio z wylotem z Wrocławia.

- Loty do Zanzibaru otwierają zupełnie nowy rozdział w działalności naszego lotniskamówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Pozwolą poznać magię kontynentu afrykańskiego, która właśnie tutaj objawia się najbardziej spektakularnie. Przy tym wszystkim będą ciekawą alternatywą dla popularnych kierunków południowych dostępnych tej zimy z Wrocławia, między innymi Wysp Kanaryjskich i Hiszpanii kontynentalnej, Portugalii, Włoch (w tym Sycylii), Izraela czy Maroka – dodaje.

Polecimy Boeingiem 737 

Loty z Wrocławia będą realizowane raz w tygodniu w każdą niedzielę nowoczesnym Boeingiem 737-800 z 189 miejscami na pokładzie. Podróżni mogą się zdecydować na wypoczynek siedmio- lub czternastodniowy. To wystarczająca ilość czasu, by w pełni poznać uroki Zanzibaru - prawdziwie wakacyjnej wyspy. Jego najbardziej znane plaże to: Nungwi, Kendwa oraz Kiwengwa. Ich piasek ma zadziwiającą konsystencję białego pudru, a kolor oceanu jest niewiarygodnie szmaragdowy. Miłośników aktywnego wypoczynku zadawalają doskonałe warunki do uprawiana sportów wodnych, między innymi kitesurfingu. Na uwagę zasługuje również miasto Zanzibar i jego atrakcje. Wśród nich znajduje się stare miasto - Stone Town, które figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest kolorową mieszanką stylów i kultur. Tutaj też urodził się Freddie Mercury, dlatego wycieczka do tego miejsca  będzie interesująca dla każdego fana kultowej grupy The Queen. Zanzibar jest znany jako światowej rangi eksporter przypraw. Przyjemny klimat sprzyja uprawianiu goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu i pieprzu. Warto zajrzeć również do parków narodowych, gdzie można spotkać małpę gerezę rudą oraz wielkie żółwie Aldabr.

Inne czartery 

Zanzibar to piąty kierunek, który tej zimy znajduje się w ofercie biur podróży. Czarterem polecimy też na trzy wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich – Lanzarote, Fuerteventurę i Teneryfę (nowość w zimowym rozkładzie lotów od biura podróży Itaka). Siatkę uzupełnia połączenie do jednego z największych egipskich kurortów – Hurghady. Zimowy rozkład lotów 2017/2018 w Porcie Lotniczym Wrocław obowiązuje do końca marca 2018 roku. Znalazło się w nim rekordowe 51 połączeń - niskokosztowych, biznesowych i czarterowych.

/Wrocław.pl 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
czwartek, 15.2.2018 12:00
środa, 14.2.2018 12:42
wtorek, 13.2.2018 16:22
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche