komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 17 lutego 2018

Aleksego, Zbigniewa

Wrocławskie Pantery w podróży

piątek, 19.5.2017 09:54 , komentarze: 0 , odsłony: 376
kategorie artykułu:

Już w sobotę Panthers Wrocław zmierzą się z Mistrzem Danii Triangle Razorbacks w swoim drugim meczu w ramach Pucharu Europy CEFL. Przez drużyną daleka podróż do Skandynawii, a celem jest kolejne europejskie zwycięstwo.

W Toplidze Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego Pantery kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Niestety po porażce w świetnym meczu przeciwko utytułowanym Swarco Raiders Tirol stracili szansę na awans do finału pucharu CEFL. To jednak nie zmienia ich celów na kolejny mecz. – Przeciwko mistrzowi Austrii rozegraliśmy świetne spotkanie, jednak zabrakło nam kilku kroków, by pokonać doświadczonych Mistrzów. Przed nami kolejne bardzo ważne starcie, w którym musimy udowodnić, że należymy do europejskiej czołówki – mówi prezes klubu Jakub Głogowski.

Panthers Wrocław zmierzą się z Triangle Razorbacks, których wrocławscy kibice poznali już w sezonie 2016, kiedy Mistrzowie Polski pokonali Duńczyków, odnosząc swój pierwszy międzynarodowy sukces, który w efekcie pozwolił im na awans i zwycięstwo w IFAF Europe Champions League. Tamto spotkanie nie ma już jednak znaczenia. – Nie myślimy o tamtym meczu. Razorbacks są świetną i dobrze przygotowaną drużyną, a dodatkowo w tym sezonie pozyskali nowego trenera i wielu świetnych zawodników. Dodatkowo zagramy na wyjeździe, więc przed nami bardzo trudne zadanie, do którego przygotowujemy się każdego dnia – mówi Nick Johansen, trener główny Panthers Wrocław.

Mistrzowie Polski wyruszą do Danii już w piątek wcześnie rano. Przed nimi blisko 15-godzinna podróż do odległego Vejle. – To najdłuższa podróż w historii naszego klubu. W Danii graliśmy pięć lat temu jeszcze jako Giants Wrocław. Teraz jednak jesteśmy sportowo i organizacyjnie w zupełnie innej rzeczywistości. Dla zawodników nie będzie to na pewno łatwa podróż, ale są głodni zwycięstwa i na pewno będą przygotowani – opowiada Jakub Głogowski.

W ostatnich latach Panthers Wrocław coraz mocniej zaznaczają swoje miejsce wśród najlepszych drużyn Europy i oprócz zwycięstw są poważani również za przygotowanie i organizację klubu. – Kiedy pięć lat temu jechaliśmy na mecz do Danii byliśmy skazywani na porażkę i do dzisiaj pamiętamy tamto spotkanie. Teraz jedziemy walczyć o zwycięstwo i choć w tym sezonie nie omijają nas kontuzję wiemy, że mamy skład, który może odnieść sukces. Chcemy przywieźć do Wrocławia kolejny wygrany mecz i damy z siebie wszystko, bo wiemy, że reprezentujemy nasze miasto i kraj – mówi Kamil Ruta, kapitan Panthers Wrocław.

Mecz Panthers Wrocław – Triangle Razorbacks zostanie rozegrany w sobotę 20 maja o 19:00 w duńskim Vejle. Transmisję na żywo ze spotkania będzie można śledzić w Internecie na portalu Youtube.

 

Wasze komentarze

czwartek, 15.2.2018 12:00
środa, 14.2.2018 12:42
wtorek, 13.2.2018 16:22
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI