komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Wrocławski ekspert wśród najczęściej cytowanych naukowców na świecie

poniedziałek, 20.11.2017 09:40 , komentarze: 0 , odsłony: 283
kategorie artykułu:

Po raz drugi z rzędu prof. Piotr Ponikowski znalazł się w gronie najczęściej cytowanych naukowców świata. W prestiżowym Rankingu Clarivate Analytics (dawniej Thomson Reuters) w 2017 roku widnieje zaledwie 5 Polaków - czterech kardiologów i jeden informatyk.Ranking Clarivate Analytics powstaje w wyniku analizy cytowań i wymienia badaczy uznawanych przez innych za najbardziej wpływowych w swoich kręgach. Ponad 3 000 naukowców w 21 dziedzinach nauk ścisłych i społecznych zostało wybranych na podstawie liczby artykułów z dużą liczbą cytowań opublikowanych w ciągu 11 lat od stycznia 2004 roku do grudnia 2014 r.

Znalazło się wśród nich zaledwie 5 Polaków, w tym prof. Piotr Ponikowski. Prorektor ds. nauki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w prestiżowym zestawieniu debiutował rok temu.

- Cieszę się, że moje nazwisko widnieje po raz kolejny w gronie tak wielu znakomitości. Wrocław ugruntowuje swoją pozycję silnego naukowo ośrodka kardiologicznego nie tylko w Europie, ale i na świecie - podkreśla kierownik Katedry i Kliniki Chorób Serca.

Prof. Piotr Ponikowski ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu), w której najwyższych władzach zasiada obecnie. Od 1997 roku pracuje w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, gdzie od 2005 roku kieruje Kliniką Kardiologii w Ośrodka Chorób Serca. Od 2009 roku jest Kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Serca Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W 2017 roku prof. Ponikowski rozpoczął dwuletnią kadencję na stanowisku prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Ponadto jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (FESC), w latach 2010-12 pełnił funkcję Prezydenta Heart Failure Association of the European Society of Cardiology, w latach 2012- 14 był członkiem Zarządu European Society of Cardiology, a od 2012 jest także członkiem Committee for Practice Guidelines. Był przewodniczącym Komitetu, który opracował aktualne zalecenia European Society of Cardiology odnośnie rozpoznawania i leczenia niewydolności serca. Jest również Członkiem Honorowym Węgierskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W roku 2015 Prezydent Wrocławia przyznał mu za zasługi dla Miasta medal pamiątkowy „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia”, a w roku 2016 Nagrodę Prezydenta Wrocławia.

/informacja prasowa 

 

Wasze komentarze

środa, 21.2.2018 12:00
wtorek, 20.2.2018 12:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ