komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Wrocławscy „łowcy głów” złapali gwałciciela

piątek, 3.11.2017 15:18 , komentarze: 0 , odsłony: 2044
kategorie artykułu:

Ścigają najgroźniejszych przestępców – to funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W wyniku żmudnej pracy policjanci namierzyli i zatrzymali 42-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary m. in. za zgwałcenia. Mężczyzna ukrywał się od 3 lat przed wymiarem sprawiedliwości. Zerwał m. in. kontakty z rodziną, nie używał środków łączności oraz posługiwał się dokumentami z danymi innych osób. Mężczyzna trafił do aresztu.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu namierzyli i zatrzymali 42-letniego mieszkańca Wrocławia poszukiwanego listami gończymi. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 lat za popełnione przestępstwa. Były one odrażające i należały do najcięższych przewidzianych w kodeksie karnym. Mężczyźnie zarzucane były m. in. zgwałcenia. 

Do zatrzymania doszło we Wrocławiu 31 października br. Ustalenie gdzie może przebywać poszukiwany było bardzo trudne, gdyż od 3 lat ukrywał się on, stosując wyjątkowe środki ostrożności. Mężczyzna m. in. zerwał kontakty z rodziną,  nie używał środków łączności, posługiwał się dokumentami innych osób. Dodatkowo poszukiwany był członkiem środowiska pseudokibiców jednego z wrocławskich klubów piłkarskich.

Funkcjonariusze w trakcie tej sprawy zorientowali się, że mają do czynienia z wyjątkowo przebiegłym przeciwnikiem, co dodatkowo zmobilizowało ich do wytężonej pracy. Żmudna policyjna praca i zbierane informacje przez wrocławskich „łowcy głów” powodowały, że z każdą chwilą przybliżali się coraz bardziej do swojego celu, dosłownie depcząc mu po piętach. Nie raz okazywało się, że byli dosłownie o krok za nim. Podjęte przez funkcjonariuszy działania i użyte środki doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego w miejscu, w którym najmniej się tego spodziewał. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Po zatrzymaniu mężczyzna posługiwał się dokumentem na dane innej osoby. Funkcjonariusze zajmujący się ściganiem najgroźniejszych przestępców nie dali się zwieść. Miesiące poświęconej pracy opłaciły się. 42-latek został zatrzymany i trafił do aresztu.

Źródło: Policja Dolnośląska foto. pixabay

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 10:00
czwartek, 15.2.2018 14:39
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele