komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Wroclawianka zostala Ambasadorem Biznesowym Polskiej Akcji Humanitarnej

piątek, 22.9.2017 09:20 , komentarze: 0 , odsłony: 291
kategorie artykułu:

Polska Akcja Humanitarna powołała Ambasadora Biznesowego. Została nim Agata Brucko-Stępkowska – założycielka i prezes Futuro Finance. Jej firma sfinansowała właśnie zakup maszyny wiertniczej do budowy studni w Sudanie Południowym, a ona sama zaprasza do PAH-workingu - korzysta z kontaktów biznesowych, aby zaangażować w pomoc inne firmy. To zupełnie nowy wymiar współpracy.

Polska Akcja Humanitarna pomaga w wielu miejscach na świecie. Jej głównym celem jest niesienie pomocy cierpiącym w wyniku konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych. Reaguje na podstawowe problemy, dotyczące m.in. dostępu do wody, żywności, należytych warunków sanitarnych, edukacji oraz opieki zdrowotnej. Jako swojego Ambasadora Biznesowego powołała Agatę Brucko-Stępkowską, która nie tylko od dawna angażuje się w pomoc najbardziej potrzebującym, ale również wie dużo o pozyskiwaniu pieniędzy na ten cel.

 - Nasza organizacja niesie pomoc ludziom, którzy jej najbardziej potrzebują, w miejscach dotkniętych katastrofami naturalnymi i konfliktami zbrojnymi. Jednak do tego konieczne jest wsparcie finansowe mówi Janina Ochojska, założycielka i prezes zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej. - Wierzę, że dzięki nowej formie współpracy z biznesem uda nam się pozyskać jeszcze więcej środków, aby odmienić życie wielu ludzi na całym świecie. Zwłaszcza tam, gdzie bywa ono niewyobrażalnie trudne. 

Społeczność lokalna korzystająca ze studni wybudowanej przez PAH, stan Jonglei, Sudan Południowy, 2015. Fot. Maciej Moskwa/PAH

PAH-working 

Zadaniem Ambasadora Biznesowego PAH jest promowanie pomocy humanitarnej wśród przedsiębiorców oraz inicjowanie wydarzeń, które przyczynią się do zbierania środków na działania pomocowe. Agata Brucko-Stępkowska nie ukrywa dumy z powierzonego jej zadania. - Czuję się ogromnie wyróżniona – mówi. – Bardzo utożsamiam się z tym projektem i misją Polskiej Akcji Humanitarnej. To najbardziej rozpoznawalna za granicą polska organizacja charytatywna. Widać tu wielki potencjał, dlatego wierzę, że moje zaangażowanie w środowiskach biznesowych, tzw. PAH-working, przyniesie wymierne efekty.

Ambasador Biznesowy - kim jest?

Agata Brucko-Stępkowska, choć ma dopiero 31 lat, w swoim życiu zawodowym odniosła już wiele sukcesów. Jest założycielką i prezesem przedsiębiorstwa specjalizującego się w doradztwie finansowym – Futuro Finance. W ciągu zaledwie siedmiu lat z czteroosobowej firmy stworzyła spółkę zatrudniającą 220 pracowników. Jest laureatką wielu nagród gospodarczych. Jej firma została wyróżniona tytułem Finansowej Marki Roku 2016 i 2017, a także znalazła się w pierwszej trójce liderów branży doradztwa finansowego w Polsce. Aby spełnić swoje marzenie o pomaganiu innym, Agata Brucko-Stępkowska założyła Fundację Czynów Szlachetnych. Koncentruje się ona na rozwoju młodych talentów i tworzeniu przestrzeni sprzyjającej rozwojowi dzieci oraz młodzieży. Wspiera również wszelkie działania, które pomagają ratować życie, rozwijają kulturę, sztukę oraz rozwiązują bieżące problemy, wynikające z katastrof i klęsk żywiołowych.

Pomoc mierzona litrami

Agata Brucko-Stępkowska aktywnie wspiera Polską Akcję Humanitarną. Jej firma sfinansowała właśnie zakup maszyny wiertniczej służącej do budowy studni w Sudanie Południowym. Dzięki niej PAH będzie sprawniej budować studnie dla potrzebujących dostępu do wody pitnej społeczności w tym kraju. Koszt sprzętu to około 41 tys. dolarów. Prezes Fundacji Czynów Szlachetnych ma nadzieję, że inwestycja stanie się impulsem do działania i przykładem dla innych przedstawicieli biznesu.

To ważne, abyśmy zdali sobie sprawę, że ponosimy społeczną odpowiedzialność nie tylko za to, co dzieje się na naszym podwórku - mówi Agata Brucko-Stępkowska. -Biznes ma obowiązek edukować, aktywizować do działania, wspierać wartościowe inicjatywy, otwierać oczy, zauważać problem i wytykać go palcem. Mówi się, że altruizm to najsubtelniejsza forma egoizmu. Coś w tym jest. Żadne uczucie nie może się równać z tym, jaką radość odczuwa się pomagając innym – dodaje.

Wcześniej Fundacja Czynów Szlachetnych z Agatą Brucko-Stępkowską na czele udzieliła wsparcia Małemu Samurajowi – wrocławskiej organizacji, która propaguje aktywny tryb życia i wiedzę o innych kulturach, opierając się na japońskiej sztuce walki aikido. Nowy ambasador Biznesowy PAH angażuje się też w inne inicjatywy charytatywne. Niedawno wzięła udział w aukcji podczas koncertu zorganizowanego na rzecz podopiecznych Przylądka Nadziei. Wylicytowała wówczas skrzypce z autografem George’a Michaela, przeznaczający 190 tys. złotych na pomoc wrocławskiej fundacji.

Źródło: informacja prasowa

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
wtorek, 20.2.2018 12:00
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI