komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Wrocław, it's time to grow up - nowy MURAL

sobota, 12.8.2017 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1151
kategorie artykułu:

Takie enigmatyczne hasło pojawi się dziś po południu na ścianie u styku ulic Ruskiej i Kazimierza Wielkiego. Czarne tło i prosty przekaz. 

Na pierwszy rzut oka – mocno moralizatorski - mówi Michał Łuczak, prezes Grupy Wróbel, która jest inicjatorem murala. Ale proszę śledzić uważnie to, co będzie się tam działo w najbliższych dniach, 

chcemy poznać Państwa opinie i mamy nadzieję, że dzieło podniesie żywą dyskusję. Ten mural, tak jak tegoroczny festiwal Nowe Horyzonty, ma budzić – dodaje. 

Nie bez powodu dzieło powstaje właśnie teraz, gdy trwa 17 MFF T-mobile Nowe Horyzonty. Filmowe święto, wypełnione ambitną treścią i skłaniające do głębokich refleksji o współczesnym świecie.

Miejsce kampanii też nie jest przypadkowe, wspomniane skrzyżowanie ulic Ruskiej i Kazimierza Wielkiego to zderzenie różnych światów, z jednej strony korporacje i praca po godzinach, mitingi, dedlajny, brejnstormingi i fakapy. 

Wszystko po to, żeby zarobić na życie, rodzinę, samochód i dobre wakacje. Z drugiej Pasaż Niepolda - zagłębie rozrywki i totalnego resetu. 

Nagle pośrodku tego wszystkiego pojawia się jasny komunikat: Wrocław it’s time to grow up. Ale co to właściwie oznacza? 

– Widząc coś takiego, człowiek zaczyna się zastanawiać – tłumaczą twórcy i  wyliczają: czy jest jakiś czas, od kiedy wypada być poważnym, wyjść za mąż, mieć dziecko, porzucić spontaniczność i wolność? 

Czy dorosłość musi odciąć nas grubą kreską od młodzieńczych emocji? A może nie ma czegoś takiego jak dorosłość, może jest dojrzałość, która nie musi być ubrana w garnitur? Może wcale nie trzeba się tego bać?

- Na wszystkie te pytania będzie można próbować sobie odpowiadać w trakcie trwania kampanii, do tego chcemy skłonić – dodają.

Źródło: Informacja prasowa

 

Wasze komentarze

czwartek, 15.2.2018 12:00
środa, 14.2.2018 12:42
wtorek, 13.2.2018 16:22
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI