komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Właściciel Starbucks kupił szpital przy ul. Traugutta za 21 mln!

czwartek, 2.11.2017 16:25 , komentarze: 2 , odsłony: 5400
kategorie artykułu:

Nowym właścicielem dawnego szpitala przy ul. Traugutta została firma AmRest – prowadząca popularne sieciowe restauracje, kawiarnie i bary szybkiej obsługi m.in. KFC, Pizza Hut, Burger King oraz Starbucks. 

Prawie 2 ha powierzchni za 21 mln zł 

Kompleks szpitalny przy ulicy Traugutta stoi pusty od 2015 roku. Wówczas wszystkie oddziały szpitala im. Marciniaka przeprowadziły się do nowej siedziby przy ulicy Fieldorfa. Sprzedany właśnie obiekt o powierzchni ponad 1,8 ha zlokalizowany jest pomiędzy ul. Traugutta, Żabią Ścieżką i rzeką Oławą. Natomiast powierzchnia użytkowa czterech dużych budynków i sześciu mniejszych to ponad 9 tys. mkw. Szpital zaczęto budować pod koniec XIX wieku. Z tego też względu Dolnośląska Konserwator Zabytków prowadzi obecnie postępowanie w sprawie wpisu należących do niego budynków do rejestru zabytków.

AmRest nie zdradza planów 

Nowy właściciel nie zdradza na razie swoich zamierzeń dotyczących zakupionego właśnie obiektu. Obecny Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przewiduje w tym miejscu działalność związaną ze świadczeniem usług związanych z ochroną zdrowia i opieką społeczną oraz zieleń parkową. Jednak zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z września ubiegłego roku, przygotowywany jest już nowy plan dotyczący tego terenu.

Nowa inwestycja spółki jest dość zaskakująca, biorąc pod uwagę fakt, że na początku października ogłosiła ona przeniesienie swojej siedziby z Wrocławia do Hiszpanii. Ma to nastąpić już na początku przyszłego roku.

Dawny szpital przy ul. Traugutta…

Do 2010 roku w strukturze szpitala przy ul. Traugutta funkcjonowało 11 oddziałów, gdzie leczyć się mogło łącznie 429 pacjentów. W kwietniu tego samego roku w strukturę szpitala włączone zostały oddziały po zlikwidowanym Okręgowym Szpitalu Kolejowym, m.in. chirurgia ogólna, urologia i onkologia, chirurgia plastyczna, otolaryngologia, interna i reumatologia. Łącznie przy ul. Traugutta i al. Wiśniowej funkcjonowało wówczas 20 oddziałów i 19 poradni. Pod koniec sierpnia 2015 roku wszystkie oddziały z ul. Traugutta i al. Wiśniowej przeniesiono do nowego szpitala przy ul. Fieldorfa.

Obecnie na kupca czeka również obiekt po dawnym Szpitalu Kolejowym przy al. Wiśniowej. Jego cena wywoławcza to 28 mln złotych.

 Źródło: Wrocław.pl  

 

Wasze komentarze

Ciekawe co tam będzie? Chyba hotel? Może biurowiec? Bo...
sobota, 04.11.2017 03:24 autor: Antykomunista
niedziela, 18.2.2018 12:15
piątek, 9.2.2018 14:37
piątek, 9.2.2018 09:00
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI