komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Wiemy kto zagra na tegorocznym wieczorze sylwestrowym

poniedziałek, 20.11.2017 16:30 , komentarze: 0 , odsłony: 252
kategorie artykułu:

Tegoroczny wieczór sylwestrowy na wrocławskim Rynku odbędzie się pod hasłem "Kolory Radości". W dzisiejszych czasach, w tym miejscu Europy, w takim a nie innym otoczeniu politycznym, rozgrzani niepokojami o losy świata, bardzo potrzebujemy nieskrępowanej, oczyszczającej, beztroskiej radości. Noc sylwestrowa jest doskonałą okazją, żeby zapomnieć o wszelkich troskach i rzucić się w wir zabawy. 

Na Placu Gołębim stanie sylwestrowa estrada zaprojektowana jako tętniące kolorami, mappingiem, wizualizacjami wyświetlanymi na LED-owych ekranach, serce nocnej imprezy. Występ każdego kolejnego zespołu będzie oprawiony innymi dominującymi kolorami. Ów tęczowy zamysł jest metaforą różnorodności, manifestem tolerancji. Kolejne części koncertu reprezentują bardzo różne stylistyki, różne muzyczne kolory, w końcu radość może manifestować się na różne sposoby.

Artyści, którzy w tym roku wystąpią w sylwestrowym koncercie to przede wszystkim artyści wrocławscy. Kontynuujemy zeszłoroczną ideę Sylwestra Wrocławskiego. Nie zabraknie jednak gości. Wszyscy oni jednak są w jakiś sposób związani z Wrocławiem i naszym środowiskiem artystycznym. Po raz kolejny chcemy odciąć się od powszechnej sylwestrowej praktyki grania z playbacku. Wrocław gra na żywo! Wszyscy wykonawcy zagrają live. Będzie to nie lada wyzwanie technologiczne, ale mając doświadczenie choćby ubiegłorocznego Sylwestra na pewno sobie poradzimy.

Na scenie pojawią się:

LECH JANERKA

Lech Janerka - niekwestionowany lider wrocławskiej sceny muzycznej zagra energetyczny koncert złożony ze swoich największych przebojów. Każdy koncert Lecha w jego rodzinnym mieście gromadzi tłumy publiczności, w mijającym roku w naszym mieście zagrał tylko raz i było to jak zwykle elektryzujące wydarzenie! 

CONGA LINE

Jeden z najbardziej tanecznych, żywiołowych i radosnych wrocławskich zespołów. Kilkunastoosobowy skład wokalno-instrumentalny! Grają muzykę ska, ich kariera dynamicznie się rozwija, coraz częściej występują za granicą. Główni wokaliści Conga Line to Emose Uhunmwangho i Adrian Kąca - aktorzy wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

NATALIA SIKORA: JANIS JOPLIN

19 stycznia 2018 - trzy tygodnie po sylwestrowej nocy, przypada 75 rocznica urodzin legendy rocka i ruchu hippisowskiego - Janis Joplin. Świętowanie tego wydarzenia rozpoczniemy już w Sylwestra. Największe przeboje Janis zaśpiewa artystka, która jak nikt inny czuje osobowość, muzykę i energię tej wybitnej wokalistki. Natalia Sikora, zwyciężczyni Voice of Poland, laureatka Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej, SuperDebiutów KFPP w Opolu, zdecydowanie najbardziej charyzmatyczna współczesna polska wokalistka. Zmierzy się z legendą. Udowodniła już nie raz, że robi to doskonale. Przeniesiemy się zatem w lata 60-te, pełne rockowej euforii, nawoływania o miłość i pokój.

KOZAK SYSTEM

Obecnie we Wrocławiu mieszka ponad 100 tysięcy Ukraińców. Chcemy być miastem otwartym, w którym każdy może swobodnie żyć, pracować, bawić się. Stąd pomysł zaproszenia do sylwestrowego koncertu jednego z najlepszych zespołów muzycznych z Ukrainy. Kozak System to potężny muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu - połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki, z wyrazistymi akcentami na rock, punk, ska oraz reggae.

100 LAT RADOŚCI

Wrocław chce radośnie wejść w 2018 rok, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 1 stycznia 2018 rozpoczniemy ten wielki jubileusz. W 2018 roku spodziewamy się mnóstwa doniosłych, patriotycznych uroczystości, ale noc sylwestrowa to czas nieskrępowanej, beztroskiej zabawy. Głównym punktem repertuarowym koncertu sylwestrowego będzie muzyczna podróż przez polskie radosne przeboje 100-lecia. Bo przecież przez ostatnie 100 lat, oprócz wielu trudnych chwil naszej historii, zawsze znajdowaliśmy powody do radości! Na wrocławskim rynku zabrzmią piosenki, które towarzyszyły radościom naszych dziadków, rodziców, w końcu radościom naszym i naszych dzieci.

Przypomnimy sobie te najradośniejsze chwile 100-lecia w Polsce i we Wrocławiu. Wszystkie utwory w nowoczesnych, popowo-rockowych aranżacjach Adama Lepki zaśpiewają wrocławscy wokaliści i nasi goście. Towarzyszyła im będzie grająca na żywo orkiestra. Być może okaże się, że "Ach, jak przyjemnie" czy "Sex appeal" z lat trzydziestych może porwać dzisiejszych nastolatków, a babcie i dziadkowie będą świetnie się bawić przy "Jezu jak się cieszę" Janerki lub "Chłopaki nie płaczą" T.Love. Kulminacją koncertu będzie północ, kiedy to w wykonaniu wokalistów zabrzmi mocne przesłanie na nadchodzący rok - piosenka "Świecie nasz" Marka Grechuty.

AFROMENTAL

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Muzyka, która tworzą to wypadkowa ispiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore`u. Tomson i Baron, znani jurorzy z Voice of Poland, wraz z kolegami świetnie rozgrzewają publiczność tworząc niezapomnianą atmosferę koncertu. W składzie Afromental oczywiście również wrocławianie: Tomek Torres, Bartek Śniadecki i Aleksander Milwiw-Baron.

/Informacja prasowa 

 

Wasze komentarze

środa, 21.2.2018 12:00
wtorek, 20.2.2018 12:00
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI