komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

Więcej zieleni i nowoczesnych inwestycji - tak zmienia się Klecina

poniedziałek, 9.10.2017 12:00 , komentarze: 1 , odsłony: 642
kategorie artykułu:

Szybka kolej do centrum miasta, nowy park z 600 drzewami, remonty ulic, nowoczesne inwestycje. Klecina staje się jednym z najdynamiczniej zmieniających się miejsc we Wrocławiu – potwierdza to liczba mieszkańców, która w ciągu kilkunastu lat wzrosła trzykrotnie. Swoje plany mają tu także deweloperzy. Co się zmieni?

Zdaniem Barbary Wajdy, przewodniczącej zarządu osiedla Klecina, to jedno z szybciej rozwijających się miejsc we Wrocławiu.

Widzimy to po znacznym przyroście mieszkańców. W ciągu ostatnich kilkunastu lat ich liczba potroiła się. Na Klecinie po prostu dobrze się mieszka. Ma wszystkie warunki, aby być najbardziej dynamicznie rozwijającą się nowoczesną dzielnicą we Wrocławiu, oferującą wysoką jakość życiamówi Barbara Wajda.

Klecina nie zwalnia tempa. Ulice Wałbrzyska i Ogórkowa otrzymały nowe nawierzchnie. Ciągle rozbudowywany jest park Migdałowy, który powstaje na terenie dawnej cukrowni. Dotychczas zasadzonych zostało tutaj kilkaset drzew. Drugie życie otrzyma również pamiętające niemiecką historię boisko przy ul. Dożynkowej. Niewykluczone, że pierwsze mecze na nowej murawie rozegrane zostaną już jesienią przyszłego roku. Mieszkańcy wyczekują również zapowiadanej reaktywacji linii kolejowej Wrocław–Świdnica. Dzięki niej dojadą do centrum miasta w zaledwie kwadrans.

Inwestycja w Klecinie

Zdaniem Krzysztofa Jabłońskiego, eksperta rynku nieruchomości, zmiany zachodzące na Klecinie 
i atrakcyjne położenie na mapie miasta przyciągają zainteresowanie deweloperów.

- Dla klientów lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze danej nieruchomości. Dlatego deweloperzy za każdym razem wybierają ją z tak dużą starannością. Kluczową kwestią jest wysoki komfort życia. W przypadku Kleciny gwarantują go cisza i spokój wotoczeniu zieleni, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Jednocześnie umożliwia szybki dojazd do pozostałych dzielnic i kluczowych miejsc we Wrocławiu – mówi.

Dojazd do Rynku z Kleciny zajmuje około 25 minut. Do największego centrum handlowego w regionie kilkanaście minut. Na Dworzec Główny około 20 minut - podobnie, jak ma to miejsce w przypadku Portu Lotniczego Wrocław.

 

Wasze komentarze

Co ta pani klepie że Klecina to spokojna dzielnica proszę...
poniedziałek, 09.10.2017 21:48 autor: KL
piątek, 23.2.2018 12:00
piątek, 23.2.2018 08:00
piątek, 23.2.2018 08:40
1
środa, 21.2.2018 12:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI