komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 23 lutego 2018

Romany, Damiana

We Wrocławiu powstanie Akademia Wojsk Lądowych

poniedziałek, 21.8.2017 17:12 , komentarze: 2 , odsłony: 1759
kategorie artykułu:

Zmiany na mapie akademickiego Wrocławia. Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych od nowego roku akademickiego będzie funkcjonowała jako Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki.

Decyzję o przekształceniu szkoły oficerskiej w Akademię podjął Minister Obrony Narodowej. Podstawowym celem utworzenia Akademii jest podniesienie statusu i poszerzenie zakresu dotychczasowego działania wrocławskiej szkoły oficerskiej, a także kontynuowanie procesu tworzenia nowej jakościowo bazy naukowo-dydaktycznej oraz nowej jakości naukowo-dydaktycznej.

Zajęcia w szkole oficerskiej we Wrocławiu, fot. jk

- Jednym z ważniejszych zadań tworzonej Akademii będzie przygotowanie kandydatów na żołnierzy zawodowych w ramach nowego kierunku dowodzenie - informuje major Grzegorz Krzywiecki z Wyższej Szkoły Oficerskiej. - Akademia stanie się równoprawnym partnerem krajowych i zagranicznych uczelni wojskowych oraz cywilnych w obszarze kształcenia i szkolenia, wymiany doświadczeń, a także współpracy naukowo-badawczej i eksperckiej, mającej na celu wzmacnianie międzynarodowego środowiska bezpieczeństwa.

Status Akademii pozwoli szkole oficerskiej rozwinąć się w silny ośrodek naukowy z zapleczem do badań profilowanych, zarówno w obszarze nauk społecznych i technicznych, co umożliwi - w bliższej perspektywie - usytuowanie uczelni w klastrach naukowo-przemysłowych związanych z przemysłem obronnym.

Akademia będzie realizować zadania odpowiadające potrzebom polskich sił zbrojnych, stanowiąc jednocześnie ich zaplecze analityczno-badawcze oraz eksperckie. Realizacja tych zadań uczyni z uczelni prestiżowy, branżowy ośrodek kształcenia i szkolenia dowódców w czternastu specjalnościach na potrzeby różnych rodzajów wojsk.

Wso/w

 

Wasze komentarze

środa, 21.2.2018 12:00
wtorek, 20.2.2018 12:00
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ