komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

Ubliżali dwóm Syryjczykom - wylądowali w areszcie

sobota, 13.1.2018 13:54 , komentarze: 0 , odsłony: 514
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci w wyniku podjętej interwencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyzywali i grozili dwóm obywatelom Syrii. Nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści. Policja jest stanowcza w przypadku takich przestępstw. Obaj zatrzymani w związku z podejrzeniem o znieważenie na tle narodowościowym, trafili już do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku podjętej interwencji, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 23 lat, podejrzewanych o znieważenie dwóch obywateli Syrii na tle narodowościowym.

Starszy z zatrzymanych, to obywatel Ukrainy. Młodszy natomiast, to wrocławianin. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło w wyniku szybkiej i skutecznej interwencji wrocławskich policjantów, którzy dzisiaj po godzinie 5.00 rano zauważyli na jednej z ulic w centrum Wrocławia, jak dwaj obcokrajowcy są znieważani przez nieznanych jeszcze wówczas sprawców.

Mężczyźni podejrzewani o znieważenie na tle narodowościowym w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Za czyn, którego się dopuścili może grozić im teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści. Policja jest stanowcza w przypadku takich przestępstw.

/Policja

 

Wasze komentarze

sobota, 20.1.2018 20:38
poniedziałek, 15.1.2018 19:21
1
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki