komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Tymczasowy areszt za jedno połączenie telefoniczne

środa, 14.6.2017 12:02 , komentarze: 0 , odsłony: 605
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fałszywe zawiadomienie o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach. Dzwoniący do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformował o podłożonym ładunku wybuchowym we wrocławskim Porcie Lotniczym. W trakcie działań ewakuowano blisko 250 osób, nie ujawniając żadnych niebezpiecznych materiałów. Konsekwencją działań funkcjonariuszy w tej sprawie było dotarcie do podejrzanego o przekazanie fałszywej informacji. Mężczyzna już trafił do tymczasowego aresztu, gdzie spędzi kolejne dwa miesiące. Za jedno nieprzemyślane połączenie telefoniczne grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało telefoniczne zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie Portu Lotniczego we Wrocławiu. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast podjęli działania z jednej strony ukierunkowane na zweryfikowanie tej informacji, z drugiej – na dotarcie do osoby zawiadamiającej. W trakcie akcji służb ratowniczych ewakuowano z Portu Lotniczego w sumie 250 osób. Informacja o podłożonym ładunku okazała się nieprawdziwa.

Kontynuując czynności w tej sprawie policjanci Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna dotarli do mężczyzny, który przekazał fałszywą informację. Okazał się nim 37 – letni mieszkaniec Wrocławia, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach.

Wobec podejrzanego już zastosowany został tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

wtorek, 13.2.2018 16:22
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki