komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

TWG 2017: Przede wszystkim było bezpiecznie

poniedziałek, 31.7.2017 18:19 , komentarze: 0 , odsłony: 882
kategorie artykułu:

Za nami X już edycja Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games, które w 2017 roku odbyły się na terenie Dolnego Śląska. Podczas igrzysk rywalizowali sportowcy z ponad 100 państw, reprezentujący 31 rodzajów sportów nieolimpijskich. Poszczególne konkurencje rozgrywane były w sumie na 24 obiektach sportowych. Nad bezpieczeństwem zawodników, kibiców i mieszkańców czuwali dolnośląscy policjanci. W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działało centrum dowodzenia, które koordynowało zadania realizowane przez Policję na terenie województwa. Podczas 10 - dniowego The World Games 2017, – było dużo sportowych emocji, medali i przede wszystkim było bezpiecznie.

Przez 10 dni, w ramach Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017 na Dolnym Śląsku rywalizowali sportowcy z ponad 100 państw, reprezentujący 31 różnego rodzaju sportów nieolimpijskich. Rozgrywane zawody przyciągały rzesze kibiców, którzy dopingowali nie tylko polskich sportowców. Wszystkie miejsca, gdzie odbywają się zawody i trasy przemieszczania się kibiców, monitorowane były przez policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem tej światowej rangi imprezy sportowej.

Podczas przebiegu igrzysk nie odnotowano żadnych przypadków zakłócenia ładu i porządku publicznego. Dolnośląscy policjanci realizowali swoje zadania w wielu obszarach. To m.in. zabezpieczenie miejsc przebywania i przemieszczania się kibiców na terenie miasta, tras dojścia do obiektów sportowych, czy też zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W zabezpieczeniu udział brali policjanci z całego województwa dolnośląskiego, z niemalże wszystkich komórek organizacyjnych. W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu od 19 lipca 2017 r. działało centrum dowodzenia, które koordynowało zadania realizowane przez Policję na terenie województwa.

W ramach zabezpieczenia policjanci ściśle współpracowali też z organizatorem, Urzędem Miasta Wrocławia, Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz innymi podmiotami i służbami odpowiedzialnych w ramach własnych kompetencji za bezpieczeństwo.

W The World Games 2017 organizowanym na terenie województwa dolnośląskiego, objętym Honorowym Patronatem przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, udział wzięło około 4 tys. zawodników.

X Światowe Igrzyska Sportowe, to ogromne przedsięwzięcia wymagające od wielu podmiotów i służb odpowiedniego przygotowania oraz koordynacji działań, m.in. dotyczących bezpieczeństwa. Dlatego dolnośląscy policjanci już znacznie wcześniej przygotowywali się do zabezpieczenia tej imprezy sportowej, która na Dolny Śląsk przyciągnęła ogromną ilość kibiców z całego świata.

Źródło: KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 10:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI