komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Tumski Cup 2017

poniedziałek, 19.6.2017 10:10 , komentarze: 0 , odsłony: 178
kategorie artykułu:

24 czerwca, w sobotę – już po raz ósmy – odbędzie się Tumski Cup, czyli efektowne pojedynki łodzi, które przypominają prawdziwe baśniowe smoki. Zawody odbędą się przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego, który odtąd już co roku będzie gościł smokarzy.

Impreza potrwa od 10:00 do 16:00. Wyścigom, jak zwykle, towarzyszyć będzie piknik rodzinny i atrakcje zlokalizowane wzdłuż bulwaru, m.in.:

  • muzyka na żywo
  • pokazy i warsztaty sztuk walki (warsztaty samoobrony dla kobiet, rywalizacje sportowe Kalaki Junior dla dzieci połączone z elementami samoobrony)
  • prezentacje dyscyplin sportowych The World Games 2017, które już w lipcu br. odbędą się we Wrocławiu

Nie zabraknie również pysznego jedzenia serwowanego z foodtrucków oraz przez mistrzów grilla! Na zakończenie zawodów zapraszamy na koncert zespołu pieśni ludowej „Śpiewogra”.

Główną ideą wyścigu Tumski Cup jest promowanie Odry jako miejsca rekreacji i aktywnego wypoczynku dostępnego dla wszystkich, a także integracja środowiska wrocławskiego biznesu. Do udziału w regatach zapraszane są bowiem załogi reprezentujące firmy, nie tylko z Wrocławia, ale z całej Polski. Zawody zostały wpisane do oficjalnego kalendarza zawodów Polskiej Federacji  Łodzi Smoczych w Gdańsku. W Tumski Cup zapowiedziały swój udział profesjonalne drużyny m.in. z Polski, Czech i Niemiec oraz amatorzy.

Pomysłodawcą zorganizowania we Wrocławiu wyścigów łodzi smoczych był Paweł Rańda, utytułowany wioślarz, wicemistrz olimpijski z 2008 roku, medalista mistrzostw świata i Europy. Pierwsza edycja zawodów Tumski Cup odbyła się w 2010 roku.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

sobota, 10.2.2018 15:05
środa, 7.2.2018 23:44
poniedziałek, 15.1.2018 13:28
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ