komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Trwa przebudowa SOR-u na Borowskiej

niedziela, 12.11.2017 15:27 , komentarze: 0 , odsłony: 1235
kategorie artykułu:

W piątek 10 listopada rozpączęła się przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego we Wrocławiu. Remont zakończy się 20 grudnia. Cała inwestycja wyniesie ponad 2 mln. złotych. Realizowana będzie dzięki dotacji Wojewody Dolnośląskiego, Pawła Hreniaka, który przeznaczył na ten cel 1,2 mln. złotych. Pozostała kwota to środki własne szpitala. 

Na czas remontu strefa przyjęć dla karetek zostanie przeniesiona. Zespoły pogotowia będą  podjeżdżać do znajdującego się kilkadziesiąt metrów dalej od obecnego, zadaszonego wejścia do szpitala. Tam także będzie wejście dla pacjentów zgłaszających się na SOR samodzielnie. W całym budynku rozwieszone zostały odpowiednie tabliczki informacyjne ułatwiające poruszanie po szpitalu. 

Po remoncie SOR będzie dysponował większą liczbą stanowisk obserwacyjnych. Rozbudowana zostanie rejestracja dla pacjenta. Powstaną dodatkowe stanowiska dla lekarza, pielęgniarki oraz ratownika medycznego, zwiększy się liczba gabinetów lekarskich. Powstanie także pokój do rozmów lekarza z rodziną pacjenta.  Będą także dodatkowe poczekalnie: dla rodzin pacjentów SOR i ratowników z karetek pogotowia.  

- Liczymy się z utrudnieniami, na które mogą napotkać zespoły pogotowia ratunkowego oraz pacjenci zgłaszający się samodzielnie do SOR. Jeśli się pojawią, to z góry za nie przepraszamy  i prosimy o wyrozumiałość, bo zmieniamy się by poprawić bezpieczeństwo leczenia chorych i usprawnić naszą współpracę z zespołami ratownictwa medycznego mówi Piotr Pobrotyn, dyrektor USK

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 10:00
czwartek, 15.2.2018 14:39
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ