komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

To nie koniec głosowania w tegorocznej edycji WBO 2017!

wtorek, 14.11.2017 10:45 , komentarze: 0 , odsłony: 281
kategorie artykułu:

To nie koniec głosowania w tegorocznej edycji WBO 2017. Do końca listopada powołany zostanie szeroki zespół, który wytypuje najciekawsze projekty do "dogrywki" z zielonych projektów WBO 2017. W skład zespołu wejdą przedstawiciele środowiska naukowego, Biura ds. Partycypacji Społecznej, Zarządu Zieleni Miejskiej, ogrodnik miejski, aktywiści miejscy oraz liderzy WBO. 

- Otrzymaliśmy od mieszkańców wiele sygnałów o tym jak ważne są dla nich "zielone" projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego i dlatego robimy dogrywkę, w ramach której przeznaczamy 2,5 mln złotych na ten cel. Dzięki temu uda nam się zrealizować 8 dodatkowych projektów - powiedział Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Już od 6 do 13 grudnia mieszkańcy Wrocławia w powszechnym, elektronicznym głosowaniu zadecydują, które z zielonych inwestycji będą realizowane. Zrealizowanych zostanie 8 dodatkowych projektów - dwa duże za 500 tyś. zł oraz 6 mniejszych za 250 tyś. zł. Łączna kwota przeznaczona na WBO 2017 wyniesie 27,5 mln zł. Realizacja nowych inwestycji nastąpi w latach 2019 - 2020. 

WBO 2018 - chrońmy "zabytki", ślady przeszłości, miejsca ważne dla mieszkańców. Nowość wystąpi również podczas przyszłoroczej edycji WBO 2018, w ramach którego planowana jest dodatkowa pula środków w kwocie 250 tyś. zł na ochronę dziedzictwa materialnego Wrocławia. Środki te obejmą ważne dla mieszkańców obiekty zabytkowe. Program ma umożliwić pracę z elementami przestrzennymi, architektonicznymi oraz artystycznymi, które powstały w przeszłości, posiadają cechy zabytku i są ważne dla danej społeczności czy miejsca a które nie są zabytkami w świetle ustawy lub które nie mogą uzyskać dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane. 

-Będziemy wspierać drobne działania odtworzeniowe, remonty, renowacje, które mogą dotyczyć takich elementów jak portale, płaskorzeźby lub inne ważne części budynków, mogą obejmować elementy zagospodarowania przestrzennego i "wyposażenia" miasta - słupy ogłoszeniowe, zegary, latarnie, rzeźby, fontanny etc. Szczegółowe zasady projektu zostaną wypracowane z Mieszkańcami miasta podczas ewaluacji ubiegłorocznej edycji WBO - Powiedziała na briefingu Miejski Konserwator Zabytków Agata Chmielowska

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 10:00
czwartek, 15.2.2018 14:39
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ