komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Sukces i wielki finał akcji „Dar dla Aleppo”

wtorek, 7.11.2017 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 354
kategorie artykułu:

Aż 1,1 mln zł zebrano w ramach akcji „Dar dla Aleppo”. Pieniądze przeznaczone zostały na remont i wyposażenie szpitala w tym mieście. Za wsparcie Dolnoślązakom osobiście podziękował biskup Aleppo – Georgez Abou Khazen, który w niedzielę 5 listopada 2017 r. odwiedził Wrocław.

Biskup Aleppo wygłosił homilie w trzech wrocławskich parafiach, między innymi w Archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela. Tam też w niedzielny wieczór odbył się wielki finał akcji, podczas którego Georgez Abou Khazen odebrał czek na 1,1 mln zł na rzecz szpitala św. Ludwika w Syrii.

Szpital, na który zostaną przekazane zebrane pieniądze był kilka razy bombardowany, wiele urządzeń do ratowania rannych i chorych zostało zniszczonych. Teraz będziemy mogli odbudować nasz szpital, za co wszystkim serdecznie dziękuję. Przez wiele lat wojny Aleppo stało się miastem męczeństwa, dlatego każdy rodzaj pomocy jest dla nas niezwykle ważny. Będę świadkiem waszej miłości i hojności dla wszystkich mieszkańców Aleppo powiedział Georgez Abou Khazen. – Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę wspaniałą akcję, organizatorom oraz darczyńcom z Wrocławia i z całego Dolnego Śląska. Modlimy się o pokój. Nasze serca biją w Aleppo i dla Aleppododał prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Po uroczystej mszy świętej odbył się koncert „W hołdze męczennkom XXI w.”, z udziałem Wrocławskiej Orkiestry Symfonicznej i wrocławskich chórów pod dyrekcją Alana Urbanka. W Archikatedrze zaśpiewał również Simon Sammoun, młody Syryjczyk, którego rodzice zginęli podczas wojny. Obecnie studiuje w Polsce, jest bardzo uzdolniony muzycznie, o czym można się było przekonać, wysłuchując Agnus Dei w jego wykonaniu. Całość poprowadził Jerzy Skoczylas, znany satyryk, ambasador akcji.

Georgez Abou Khazen, biskup Aleppo, przyjechał do Wrocławia na zaproszenie Metropolity Wrocławskiego abpa Józefa Kupnego. W niedzielę spotkał się z wiernymi i wygłosił homilię we wrocławskich parafiach: Kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego, Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela.

„Dar dla Aleppo” to akcja zainicjowana przez cztery kościoły chrześcijańskie z Dolnego Śląska: katolicki, ewangelicko-augsburski, prawosławny i greckokatolicki. Jej celem było zebranie funduszy na wyposażenie sali operacyjnej szpitala św. Ludwika w Aleppo – jednego z ponad 100 w Syrii, które zostały zniszczone w czasie wojny. Inicjatywa miała wsparcie władz lokalnych i samorządowych, instytucji naukowych, kulturalnych oraz wielu mieszkańców Dolnego Śląska. W ramach akcji odbywały się festyny, zbiórki pieniędzy, koncerty, licytacje. Pieniądze można było też przekazywać poprzez stronę internetową oraz wysyłanie wiadomości SMS.

 Źródło: Wrocław.pl Foto.Wrocław.pl 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 10:00
czwartek, 15.2.2018 14:39
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki