komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

Stomatolodzy z Uniwersytetu Medycznego doradzą wrocławianom, jak walczyć z próchnicą

czwartek, 12.10.2017 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 331
kategorie artykułu:

Lekarze Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej i Dziecięcej wraz ze studentami zapraszają na otwarte spotkanie w ramach Światowego Dnia Przyszłości Wolnej od Próchnicy, podczas którego będą służyć radą w kwestii profilaktyki tego schorzenia.Światowy Dzień Przyszłości Wolnej od Próchnicy (World Cavity-Free Future Day, WCFFDay) obchodzony 14 października został utworzony w 2016 r. z inicjatywy światowej organizacji non-profit o nazwie Sojusz dla Przyszłości Wolnej od Próchnicy( Alliance for a Cavity-Free Future (ACFF). Misja tej organizacji, skupiającej nie tylko stomatologów, ale wszystkie osoby, którym bliskie są jej cele, jest ukierunkowana na potrzebę globalnie większej świadomości o próchnicy zębów, chorobie, która nieleczona prowadzi do ubytków w zębach. Ponadto, ACFF koncentruje się na szerszych problemach, które wynikają ze złego stanu zębów i zwiększa globalnie wiedzę o najlepszych metodach zapobiegania próchnicy i leczenia ubytków próchnicowych.

– To wydarzenie ma przypomnieć o ogromnej skali problemu z próchnicą w Polsce, zwłaszcza w porównaniu do innych krajów Europy – mówi prof. dr hab. Urszula Kaczmarek, kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej i Dziecięcej. – Odwołanie do przyszłości w nazwie wydarzenia dotyczy celu, który postawili sobie twórcy organizacji.Chodzi o to, żeby dzieci urodzone po 2026 roku mogły być były wolne od ubytków próchnicowych przez całe swoje życie.Z okazji Światowego Dnia Przyszłości Wolnej od Próchnicy przedstawiciele Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej i Dziecięcej organizują otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu próchnicy zębów, zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz seniorów. W ramach wydarzenia nasi eksperci wraz ze studentami Kół Naukowych działających przy Katedrze będą udzielać fachowych porad odnośnie profilaktyki próchnicy i higieny jamy ustnej.

– W ramach wydarzenia zaplanowaliśmy przeglądy dentystyczne, instruktaże higieny jamy ustnej i porady dotyczące wpływu jedzenia, a zwłaszcza cukru na jej stan. Z naszych rad skorzystają przede wszystkim dzieci, ale dr Katarzyna Skośkiewicz-Malinowska i dr Barbara Malicka będą również udzielać porad dorosłym i seniorom – dodaje prof. Kaczmarek.

Światowy Dzień Przyszłości Wolnej od Próchnicy na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu odbędzie się 14 października w godzinach 10:00-12:00 w holu Biblioteki Głównej UMW (ul. Marcinkowskiego 2-6).

źródło/informacja prasowa

 

Wasze komentarze

piątek, 23.2.2018 12:00
piątek, 23.2.2018 08:00
piątek, 23.2.2018 08:40
1
środa, 21.2.2018 12:00
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche