komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 23 stycznia 2018

Ildefonsa, Rajmunda

Startuje 10. Wrocławska Olimpiada Młodzieży

piątek, 12.5.2017 08:35 , komentarze: 0 , odsłony: 2456
kategorie artykułu:

Prawie 3000 dziewcząt i chłopców będzie rywalizowało w 21 dyscyplinach podczas 10. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Impreza startuje już w najbliższą sobotę, 13. maja, a poszczególne zawody będą rozgrywane aż do 10 czerwca. W rywalizacji wezmą udział młodzi zawodnicy i zawodniczki w wieku od 8 do 18 lat, którzy na co dzień trenują w swoich klubach sportowych. Wśród uczestników znajdą się zarówno młodzi medaliści mistrzostw Polski, Europy i Świata, jak i najmłodsi sportowcy, szlifujący swoje umiejętności zaledwie od kilku lat.

Uroczyste otwarcie imprezy odbędzie się 13. maja o godzinie 9:00 na Stadionie Olimpijskim. W programie znalazły się między innymi: defilada przedstawicieli poszczególnych sportów, zapalenie znicza olimpijskiego, wciągnięcie na maszty flag narodowej i olimpijskiej, występ Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz pokazy wyścigu żużlowego (w wykonaniu Betardu Sparty Wrocław) i futbolu amerykańskiego (Panthers Wrocław).

W dniach 13. – 14. maja rozegrana zostanie większość zawodów z programu 10. WOM. W kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu młodzież będzie rywalizować w: piłce nożnej, szermierce, piłce ręcznej, siatkówce plażowej, biegach na orientację, szachach, karate WKF i lekkiej atletyce. W kolejne weekendy odbędą się między innymi zawody w akrobatyce sportowej, wioślarstwie, jeździectwie, judo, żeglarstwie, łucznictwie i kolarstwie. Jako ostatni zmierzą się ze sobą karatecy kyokushin – 10 czerwca. Dokładny plan rywalizacji znajduje się w regulaminie 10. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży, dostępnym na stronie internetowej www.mcs.wroc.pl (oraz na stronach poszczególnych organizatorów – związków sportowych i stowarzyszeń).

Wszystkie zawody 10. WOM są bezpłatne, zarówno dla uczestników, jak i kibiców. Zwycięzcy (i pozostali zawodnicy na podium) zostaną uhonorowani medalami i dyplomami. Każdy z młodych sportowców otrzyma pamiątkową koszulkę.

Co ciekawe, w weekend otwarcia (13.–14.05.2017r.) w kompleksie Stadionu Olimpijskiego odbędzie się też szereg innych, ciekawych wydarzeń sportowych. Tuż po uroczystości rozpoczęcia WOM, o 11:00 na Polach Marsowych wystartuje 8. Międzynarodowy Turniej Lacrosse Silesia Cup, rywalizacja w jednej z dyscyplin The World Games 2017. W sobotę wieczorem, o 18:00 ekipa Rugby Wrocław zmierzy się w meczu sparingowym z angielskim Fylde RFC, również na Polach Marsowych. Na tym samym terenie, w części południowej (bliżej budynków wrocławskiej AWF) zawodnicy ultimate – kolejnego sportu TWG 2017 – wezmą udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski, trwającym przez cały weekend. W niedzielę, o 14:00 futboliści Panthers Wrocław zmierzą się  z Husarią Szczecin na Stadionie Olimpijskim (wydarzenie biletowane).

 

Wasze komentarze

sobota, 20.1.2018 20:38
poniedziałek, 15.1.2018 19:21
1
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ