komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

Stanowisko inwestora w sprawie opóźnienia przebudowy ul. Parafialnej

wtorek, 10.10.2017 08:27 , komentarze: 0 , odsłony: 5076
kategorie artykułu:

Wykonawca przebudowy ul. Parafialnej nie poddaje się i walczy z czasem. Za to mieszkańcy są coraz bardziej zniecierpliwieni brakiem chodników. Narzekają też kierowcy na brak możliwości przejazdu.  

Wykonawca oraz "Wrocławskie Inwestycje" zobowiązali się, że prace na ul. Parafialnej zostaną zakończone jesienią. Z tego co zastaliśmy na miejscu nie wynika, że remont zostanie zakończony w zakładanym terminie. Przypomnijmy, że ulica została zamknięta pod koniec maja tego roku.

Mimo, iż w dużej części nawierzchnia na Parafialnej została już wyłożona, tak cała infrastruktura pozostawia na obecną chwilę wiele do życzenia. Inwestor i wykonawca zapowiadali trasy rowerowe, nowe oświetlenie oraz w porozumieniu z MPWiK przebudowę kanalizacji. Jednak tak rozbudowana infrastruktura, sprawi, że sama jezdnia dla samochodów będzie bardzo wąska. Jest to dosyć kuriozalne rozwiązanie biorąc pod uwagę powierzchnię poświęconą dla pieszych i rowerzystów.

Przewidujemy udostępnienie ul. Parafialnej do ruchu 22 październik 2017. Zakończenie robót w listopadzie. Udostępnieniu drogi do ruchu wraz z końcem wakacji przeszkodziło zwiększenie zakresu robót – chodzi głównie o znacznie poważniejszą, niż wynikało z projektu, wymianę gruntu pod drogą, oraz o konieczność wprowadzenia zmian w samym projekcie w związku z rozpoczęciem innych inwestycji, komercyjnych, przy Parafialnej, do dużych zmian zakresu należy zaliczyć także,  z czym mieliśmy do czynienia ostatnio, nieprzewidzianą wcześniej, konieczność wymiany instalacji odwodnieniowej. To ostatnie na ukończeniu. - Dla Doba.pl powiedział Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji 

Autor: Mikołaj Czerwiński  

 

Wasze komentarze

czwartek, 22.2.2018 09:00
niedziela, 18.2.2018 12:15
piątek, 9.2.2018 14:37
piątek, 9.2.2018 09:00
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI