komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 17 lutego 2018

Aleksego, Zbigniewa

Spacerownik teatralny dla dzieci „Teatr poszukiwany!”

czwartek, 18.5.2017 08:05 , komentarze: 0 , odsłony: 260
kategorie artykułu:

21 maja we Wrocławiu i w czterech innych polskich miastach odbędzie się kolejna edycja projektu Spacerownik Teatralny. Na nietypowe, bo nieograniczone ramami jednego teatralnego budynku spacery po raz kolejny zaprasza Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Chcesz spacerować częściej? Ściągnij koniecznie aplikację mobilną Spacerownik Teatralny. Dostępna bezpłatnie aplikacja umożliwia indywidualne zwiedzanie i poznawanie teatralnej historii polskich miast.

Kieszonkowy Spacerownik Teatralny – ŚCIĄGNIJ Z Google Playlub Windows Store

Projekt Spacerownika Teatralnego został zainicjowany w 2015 roku i towarzyszył jubileuszowi 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE. Był jednym z kluczowych działań w ramach obchodów, który doczekał się kontynuacji. 13 maja w polskich teatrach po raz trzeci obchodziliśmy Dzień Teatru Publicznego i właśnie z tej okazji Instytut Teatralny wraz z lokalnymi instytucjami partnerskimi zapraszają na wiosenne spacerowanie w ramach piątej odsłony Spacerownika Teatralnego. 

Spacerować rozpoczęliśmy już w ostatnią niedzielę 14 maja, kiedy to wystartowały spacery w Łodzi i Gdańsku. W kolejną niedzielę 21 maja, kiedy teatry zagrają swoje ostatnie spektakle w ramach akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” towarzyszącej Dniu Teatru Publicznego –  ruszymy na spacery w Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Białymstoku i Słupsku. Udział we wszystkich spacerach jest bezpłatny, nie trzeba także rezerwować miejsc – wystarczy pojawić się w wyznaczonym miejscu oraz czasie i mieć na nogach wygodne buty. 

Historia Wrocławskiego Teatru Lalek, który w 2016 roku obchodził swoje 70-lecie, układa się w opowieść o ciągłym szukaniu miejsca i sprawdzaniu kolejnych pomysłów na siebie. Autorki wrocławskiego „Spacerownika teatralnego dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych” – Katarzyna Krajewska i Joanna Krukowska – zachęcają, żebyście ruszyli śladem tych poszukiwań i podczas spaceru spróbowali odpowiedzieć sobie na pytanie: czego właściwie potrzebuje teatr, by działać pełną parą? Spacer rozpocznie się o g. 16:00 we Wrocławskim Teatrze Współczesnym i potrwa ok. 1,5 godziny. Zapraszamy dzieci oraz ich rodziców i opiekunów! 

Wszystkie trasy proponowane w ramach Spacerownika Teatralnego mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej – a tym samym kulturalnej – historii miast. Przygotowane scenariusze są różnorodne, a spacery prowadzą nie tylko przeszkoleni miejscy przewodnicy, ale także historycy teatru i znani artyści. 

Scenariusze Spacerowników Teatralnych znajdują się na poświęconej projektowi stronie internetowej www.spacerownikteatralny.pl. Dokładne plany tras są tam uzupełnione dodatkowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi teatralnych twórców. Pośród nich znajdują się autorskie trasy tematyczne, przygotowywane przez artystów i historyków teatru. Strona daje także możliwość stworzenia własnego, oryginalnego spaceru. Użytkownik może dostosować marszrutę do czasu, jakim dysponuje lub miejsca, do którego zmierza. Szlaki spacerowe układać można dowolnie według indywidualnych zainteresowań.  

Od niespełna roku Spacerownik Teatralny dostępny jest także w aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne. Można ją ściągnąć za darmo w sklepach Google Play i Windows Store. Poza wszystkimi możliwościami, jakie daje strona www, aplikacja wyposażona została dodatkowo w funkcję nawigowania. 

Projekt wrocławskiego Spacerownika Teatralnego realizowany jest przez Instytut Teatralny we współpracy z Wrocławskim Teatrem Lalek.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.8.2017 11:52
czwartek, 10.8.2017 11:45
wtorek, 20.6.2017 10:18
poniedziałek, 19.6.2017 09:02
czwartek, 15.6.2017 09:10
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI