komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

SmartCity Challenge - znamy już zwycięski projekt!

wtorek, 13.6.2017 10:18 , komentarze: 0 , odsłony: 811
kategorie artykułu:

Ponad 20 zespołów złożonych z programistów, grafików i przedsiębiorców, pracujących przez 36 godzin bez przerwy w ogromnej hali, aby wypracować rozwiązania, mające ułatwić lub usprawnić życie mieszkańców miasta Wrocław - brzmi nierealnie? Otóż takie wydarzenie miało miejsce w miniony weekend (9-10 czerwca 2017) w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. 

Smartcity Wrocław Startup Challenge to nazwa hackathonu, który wzbudził duże zainteresowanie lokalnej społeczności. W sumie 100 osób pracowało nad swoimi projektami, a ponad 30 mentorów wspierało ich swoją wiedzą. Na koniec uczestnicy prezentowali efekty swojej pracy przed jury i publicznością. 

Uczestnicy rozwijali przeróżne pomysły, począwszy od interaktywnych przystanków, przez drony kontrolujące jakość powietrza w mieście, skończywszy na systemie usprawniającym parkowanie w centrum. Ale zwycięski projekt zaskoczył wszystkich obecnych - jest nim audio mapa miasta dla osób niewidomych oraz niedowidzących, mająca na celu ułatwienie codziennego poruszania się po Wrocławiu. Projekt tworzony przez dwie dziewczyny - Weronikę Makoid oraz Anastazję Shvets, wygrał zarówno nagrodę jury, jak i wyróżnienie przyznawane przez mentorów. Oznacza to, że zespół dostał się do akceleratora Pionier, dzięki czemu ma szansę na zdobycie nawet miliona złotych inwestycji oraz testowanie swoich rozwiązań w programie miejskim CityLab. 

Wydarzenie powstało dzięki współpracy miasta Wrocław z firmą Footsteps, oraz software housem Applover. 

Partnerami eventu była Nokia - która zapewniła uczestnikom rzeczowe prelekcje i wsparcie mentorskie przez cały czas trwania wydarzenia, Akcelerator Technologii Informatycznych Pionier -  będący fundatorem głównej nagrody oraz MPWiK, które zagwarantowało uczestnikom dostęp do własnych danych oraz miejską plażę na terenie Zajezdni. 

Organizatorzy zapowiadają, że Smartcity Wrocław Startup Challenge na stałe zagości w kalendarzu wrocławskich wydarzeń. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 10:00
czwartek, 15.2.2018 14:39
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI