komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 17 lutego 2018

Aleksego, Zbigniewa

Służby wspólnie rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą

środa, 8.11.2017 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 425
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry, w toku postępowania przygotowawczego prowadzonego pod nadzorem Wielkopolskiego Wydziału Prokuratury Krajowej w Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Z ustaleń śledczych wynika, że jej członkowie są podejrzani o organizowanie nielegalnego przerzutu cudzoziemców, fałszowanie dokumentów oraz wymuszenia zwrotu długów. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry pod nadzorem Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, rozpracowywali grupę przestępczą, która trudniła się nielegalnym przerzutem cudzoziemców z Polski na zachód Europy, fałszerstwami dokumentów oraz wymuszaniem zwrotu długów . Grupa podrabiała dokumenty i organizowała nielegalny przerzut cudzoziemców z Polski do krajów Europy Zachodniej od 2015 roku. 

Z uwagi na informacje, które wskazywały, że przestępcy są niebezpieczni i mogą posiadać broń, działania związane z zatrzymaniem osób, zabezpieczali wyspecjalizowani funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań NoOSG oraz Wydziału Realizacji i Zabezpieczenia Zarządu CBŚP w Warszawie. Bardzo ważne było również, aby te osoby zostały zatrzymane jednocześnie, ponieważ  przypuszczano, że mogą próbować zbiec i ukryć się przed organami ścigania.

Funkcjonariusze SG oraz CBŚP wkroczyli jednocześnie pod wytypowane adresy w kilku miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego. Zatrzymano 5 członków grupy. Zatrzymani to dwóch obywateli Rosji narodowości inguskiej oraz trójka obywateli naszego kraju. Funkcjonariusze zabezpieczyli telefony komórkowe, gotówkę w różnych walutach, komputerowe nośniki oraz dokumenty, które są dowodami w sprawie.

Sąd Rejonowy w Poznaniu, na wniosek Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, wobec dwóch obywateli Rosji zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.  Tym zatrzymanym grozić może kara pozbawienia wolności do ośmiu lat. Wobec pozostałych trzech osób zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób związanych z tą grupą. 

/Rzecznik

 

Wasze komentarze

czwartek, 15.2.2018 12:00
środa, 14.2.2018 12:42
wtorek, 13.2.2018 16:22
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche