komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 17 lutego 2018

Aleksego, Zbigniewa

Sąsiadujemy! Projekt na wrocławskich podwórkach

piątek, 19.5.2017 12:22 , komentarze: 0 , odsłony: 462
kategorie artykułu:

„Sąsiadujemy” to kontynuacja projektu „Wrocław – wejście od podwórza” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W maju rozpocznie się intensywnymi działaniami na Ołbinie, a w kolejnych miesiącach na Brochowie oraz Przedmieściu Oławskim.

Pierwsze spotkanie: Domek na Jesionie
Zapraszamy serdecznie na pierwsze podwórkowe działania w ramach akcji "Sąsiadujemy". Spotykamy się na podwórku przy Domku na Jesionie. W programie animacje dla dzieci, mikrodziałania ogrodnicze, gry i zabawy. Planujemy również odtworzyć huśtawkę na drzewie przy Domku. 19 maja o godz. 14:00.

Maj-październik 2017
W ramach „Wrocław – wejście od podwórza” zrealizowaliśmy ponad 30 projektów w przestrzeniach podwórek Wrocławia, pozostało po nich kilkanaście instalacji, które chcemy uczynić małymi centrami lokalnej aktywności kulturalnej.

W tym roku do współpracy zaprosiliśmy lokalnych partnerów, którzy wspólnie z mieszkańcami będą organizować aktywności na podwórkach. Podwórkowe koncerty, happeningi, spacery po zapomnianych lub nieznanych częściach miasta, pokazy filmowe z muzyką na żywo, zajęcia warsztatowe i spektakle. Mieszkańcy będą też mogli zrealizować niektóre z własnych pomysłów dotyczących ich najbliższego otoczenia z pomocą doświadczonych animatorów.

Na Ołbinie cieszymy się ze współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol i Stowarzyszeniem Aktywnych Społecznie Trampolina. Na Brochowie przygotowujemy program współpracy z Fundacją Made in Brochów, a na Przedmieściu Oławskim planujemy wspólne działania z Fundacją ON WATER. Niezmiennie prowadzimy także działania w Pracowni Komuny Paryskiej 45.

Od lipca do września przygotowaliśmy razem z Szymonem Maraszewskim, wrocławskim przewodnikiem,  cykl podwórkowych spacerów pieszych i rowerowych po Ołbinie, Brochowie i Przedmieściu Oławskim. Dodatkowo na Brochowie Szymon przeprowadzi grę miejską dotyczącą osiedla. 

Projekt „Sąsiadujemy” stanowi część programu działań Biura Festiwalowego Impart, finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

źródło: wroclaw2016.pl

 

Wasze komentarze

czwartek, 15.2.2018 12:00
środa, 14.2.2018 12:42
wtorek, 13.2.2018 16:22
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele