komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 23 stycznia 2018

Ildefonsa, Rajmunda

Są zarzuty za napady rabunkowe na pocztę i apteki

poniedziałek, 15.5.2017 13:30 , komentarze: 0 , odsłony: 2065
kategorie artykułu:

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu w Wydziale I Śledczym nadzoruje prowadzone przez  wrocławską policję śledztwo w sprawie szeregu napadów rabunkowych, jakie miały miejsce w dniach  od 9 do 11 maja 2017 roku we Wrocławiu przy użyciu prawdopodobnie broni palnej.

Sprawcy udało się sterroryzować pracowników kilku aptek oraz placówki urzędu pocztowego, z których zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w łącznej kwocie  około 1.200,- zł. Jak już ustalono dokonując przestępstwa sprawca posługiwał się atrapą broni palnej w postaci karabinu AK-MS 47. W jednym z przypadków użył on kominiarki maskującej twarz.  

W wyniku intensywnych czynności wykrywczych podjętych niezwłocznie przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w dniu 11 maja 2017 roku w godzinach późno popołudniowych zebrano dane dotyczące osoby sprawcy, które pozwoliły na ustalenie jego tożsamości i jego zatrzymanie.  

Zatrzymany to mieszkaniec Wrocławia - 48 letni Tomasz R., w przeszłości wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, w tym za  zbrodnię usiłowania zabójstwa. Podczas zatrzymania ujawniono przy nim wykorzystywaną do przestępstw atrapę broni palnej oraz kominiarkę.

W sprawie tej dotychczas przeprowadzono wiele czynności procesowych. Zabezpieczono też monitoring z miejsc napadów rabunkowych.

W oparciu o zebrany materiał dowodowy Tomaszowi R. prokurator przedstawił zarzut dokonania czterech napadów rabunkowych. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu występuje do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec wymienionego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.      

Śledztwo jest w fazie wstępnej i obecnie nadal trwają intensywne czynności w tej sprawie.

źródło: Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

sobota, 20.1.2018 20:38
poniedziałek, 15.1.2018 19:21
1
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki